Rok 2019 w pigułce

ROK 2019 W PIGUŁCE. BLOGOWE PODSUMOWANIE OSTATNICH 365 DNI

Koniec grudnia to czas wszelkich podsumowań w naszym życiu zawodowym i prywatnym. Rok 2019 dobiega końca i chyba jest to najlepszy moment żeby po raz ostatni obejrzeć się za siebie i przyjrzeć temu, co było i co miało miejsce w naszym życiu w ciągu tych 365 dni.

 

Ja także usiadłam przed monitor swojego laptopa i zrobiłam małe podsumowanie bloga Polako. To był ciekawy rok pod względem podróży, nowych doświadczeń oraz osiągnięć. Co prawda nie zabrakło w nim wzlotów i upadków, dobrych i gorszych momentów, ale summa summarum mogę powiedzieć, że był to fajny czas.

 

Rok 2019 na Polako

Podróże

W roku 2019 odbyłam kilka podróży po Chorwacji. Zwiedziłam Kaštel Gomilica oraz Kaštel Šućurac, czyli ostatnie z 7 miejscowości Kaštela o których pisałam jeszcze późną jesienią 2018 roku. W pierwszej połowie czerwca wdrapałam się na twierdzę Klis, która zrobiła na mnie duże wrażenie, a w w drugiej połowie miesiąca popłynęłam na wyspę Čiovo i zwiedziłam miejscowość Slatine. Wrzesień był pod znakiem wyspy Hvar i miejscowości Stari Grad. Jesienią po raz kolejny pojechałam do Zagrzebia, w którym przywitała mnie wspaniała, złota jesień. Park Maksimir o tej porze roku wyglądał jak z bajki. W listopadzie zwiedziłam też miejscowość Ogulin a także zobaczyłam jedyny w Chorwacji kamienny most posiadający dwie kondygnacje.
Poza tym odwiedziłam trzy muzea: Muzeum Froggyland w Splicie, Muzeum Klasztoru Dominikanów w miejscowości Stari Grad i przerażające i bardzo smutne Muzeum Tortur w Zagrzebiu.
Nie zabrakło też aktywności fizycznej, a w tym rowerowej wyprawy tematyczną trasą Ružmarin która znajduje się na wyspie Brač. 

Media społecznościowe

W ciągu 2019 roku do fanpage fb Polako – Chorwacja według Polki dołączyło prawie 2 tysiące nowych osób. To bardzo miłe uczucie, że z roku na rok, grono moich czytelników oraz miłośników Chorwacji cały czas się powiększa.
Zaczęłam też bardziej udzielać się na Instagramie do obserwacji którego serdecznie zachęcam.

Google Analytics

W roku 2019 blog Polako najczęściej odwiedzały osoby w przedziałach wiekowym 25 – 34 lat oraz 35 – 44 lat.
Oczywiście blog czytali przede wszystkim mieszkańcy Polski, ale zaraz po nich na bloga wchodziły osoby z Chorwacji i Niemiec.

3 wpisy, które były najbardziej popularne na blogu w 2019 roku to:

Osiągnięcia

W lipcowym numerze miesięcznika „Świat Kobiety” na dwóch stronach ukazał się mój artykuł pod tytułem „Chorwacja jakiej nie znacie”. Pisałam o ciekawych miejscach, kuchni, przyrodzie i zabytkach. Poza tym biuro podróży Rainbow umieściło mnie na liście Top 6 blogów o Chorwacji.

Co dalej?

Oczywiście blog nadal pozostaje w sieci, bo bez jego pisania nie wyobrażam już sobie życia. Nowy rok, to nowe pomysły. Część z tych, które już od kilku miesięcy kiełkowały w mojej głowie, w roku 2020 ujrzą światło dzienne. Będzie sporo nowości i niespodzianek, ale o nich dowiecie się w swoim czasie.
Nowy rok to również kolejne podróże, zwiedzanie nieodkrytych przeze mnie miejsc w Chorwacji i nowe wpisy.

Dziękuję!

Rok 2019 pokazał mi, że blog Polako, stał się miejscem zrzeszającym fajne i sympatyczne osoby. Wśród Was jest coraz więcej osób, które potrafią docenić mój pisarski (chociaż nie zawsze idealny) zapał, wesprzeć dobrym słowem i  miłym komentarzem.
Wiem, że udało mi się stworzyć fajne miejsce w sieci, bez hejtu oraz bezpodstawnej krytyki, a z tym kiedyś bywało bardzo różnie. Wy, Drodzy czytelnicy dajecie mi dużo energii i już nie jeden raz udowodniliście, że mogę na Was polegać. Z tego najbardziej się cieszę, z tego jestem dumna i za to z całego serca Wam dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *