Poznajmy się 

Cześć, jestem Ewelina. Moją rodzinną miejscowością jest mała lubelska wioska, z której, tuż po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziłam się do Warszawy. W stolicy studiowałam, pracowałam i w niej toczyło się całe moje życie. Przed 30-ką spakowałam walizki i ruszyłam w poszukiwaniu szczęścia do Chorwacji. Poza zmianą miejsca zamieszkania, nowym rozdziałem w moim życiu było również wkroczenie w świat blogosfery i założenie strony Polako.

Jestem wesołą optymistką z nosem wystawionym do słońca. Uważam, że karma zawsze wraca, dlatego staram się wysyłać w świat dobrą energię i cieszyć z najmniejszych drobiazgów. Preferuję zdrowy tryb życia i obcowanie z naturą. Biegam, jeżdżę na rowerze, medytuję i gdy tylko mogę zatracam się w długich spacerach. Kocham zwierzęta i przyrodę, poranną mgłę, odgłosy deszczu nocą i oczywiście podróże – te małe i te duże. Bo podróże dodają mi skrzydeł, otwierają na nowe przeżycia oraz rozwijają i kształtują mój charakter!

Ewelina Sadura Marinović

Dlaczego Chorwacja?

Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy po raz pierwszy moja noga stanęła na gorącej płycie chorwackiego lotniska. Uśmiechnięci i sympatyczni ludzie, pyszne jedzenie, dobre wino, muzyka, śpiew i tańce, delikatny wiatr niosący zapach morza – taki obraz Chorwacji został mi w pamięci po pierwszych wakacjach w tym kraju. Później potoczyło się z górki. Po kilku kolejnych wizytach w krainie cykad i pomarańczy zakochałam się na dobre w Chorwacji! To uczucie pozostało do dnia dzisiejszego.
Dodać jeszcze muszę, że cała moja przygoda z Chorwacją nie miałaby miejsca, gdyby nie Roman, mężczyzna, który od wielu lat zajmuje wyjątkowe miejsce w moim sercu!


Znaczenie słowa „polako”

Powyższe słówko w języku chorwackim oznacza „powoli”. Według mnie idealnie odzwierciedla życie w tym kraju, a już na pewno w Dalmacji. Życie w Dalmacji płynie zupełnie wolniej i spokojniej, brak wiecznego pośpiechu i bieganiny, mieszkańcy mają czas na wspólne spotkania i rozmowy przy kawie, potrafią żartować sami z siebie i cieszyć się z każdego dnia.

Pomyślałam, że właśnie ta nazwa będzie idealnie odzwierciedlać klimat mojego bloga i mnie samą. Bez względu na to, gdzie mieszkamy i w jakich kierunkach podróżujemy, to świat dookoła jest tak piękny, że warto zwolnić kroku i dostrzec to wszystko, co nas otacza.

 

O czym piszę i dla kogo skierowany jest blog?

Polako to blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj dużo wpisów o mojej kochanej wyspie Brač, jak również sporą dawkę relacji z podróży po innych zakątkach Chorwacji. Piszę także o swojej codzienności, życiu na emigracji i ważnych dla mnie tematach.

Cenię sobie uważne podróże z nastawieniem na obcowanie z naturą. Zamiast szybkiego zwiedzania wolę spokojnie poznawać dane miejsce i delektowanie się każdą minutą w nowym otoczeniu.

Blog skierowany jest przede wszystkim do osób kochających Chorwację, oraz osób, które po prostu lubią podróże i szukają swojego wymarzonego miejsca na wakacje.  Poprzez bloga chciałaby również pokazać Ci ile radości, satysfakcji i wrażeń daje świadome zwiedzanie, z wdzięcznością i miłością do otaczającego nas świata.


O tym piszę na blogu:

  • podróżach, które są tutaj głównym tematem > zobacz tutaj <
  • odkrywaniu miejsc poza turystycznym szlakiem > zobacz tutaj <
  • ciekawostkach o Chorwacji, które warto poznać > zobacz tutaj <
  • mojej kochanej wyspie Brač > zobacz tutaj <
  • sporcie i rekreacji w turystyce > zobacz tutaj <
  • przyrodzie, obcowaniu na łonie natury > zobacz tutaj <
  • jedzeniu, gotowaniu i przepisach kuchni chorwackiej > zobacz tutaj <
  • życiu na emigracji, codzienności i małych przyjemnościach > zobacz tutaj <
  • fajnych i inspirujących ludziach kochających podróże > zobacz tutaj <

 

Rozgość się na moim blogu i używaj polako, polako… Jeśli zaciekawiłam Cię moją osobą, napisz do mnie, odezwij się na facebooku lub wpadnij do Bola na kawę!

Blog podróżniczy Polako.eu

Prawa autorskie:
Wszystkie treści, zdjęcia oraz filmiki umieszczone na blogu Polako są mojego autorstwa lub moją własnością, chyba, że oznaczyłam, iż jest inaczej. Osoby chcące wykorzystać materiały z postów proszę o pisemny kontakt ze mną na e-mail: polako.eu@gmail.com

Ewelina