Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda

ZANIM ZABŁYSNIE PIERWSZA GWIAZDA, CZYLI OSTATNIA NIEDZIELA ADWENTU

Boże Narodzenie dla wielu z nas jest najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym  świętem w roku. Nie ma co się temu dziwić, bo grudniowe święta są magiczne, nastrojowe i chyba właśnie one najbardziej kojarzą się z domem i rodzinną atmosferą. Jednak zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda na niebie, każdy z nas chce spędzić ten czas równie pięknie jak same święta.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, tegoroczne święta spędzę w Chorwacji i to w bardzo małym gronie. Nie zmienia to jednak faktu, że chcę, aby przedświąteczny czas jak i same święta były magiczne i pozostały w pamięci i moim sercu na bardzo długo.

Już dawno temu generalnie wysprzątałam mieszkanie i ozdobiłam salon świątecznymi dekoracjami. Właśnie to pomieszczenie będzie najbardziej nastrojowym i magicznym miejscem w naszym mieszkaniu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Na szkłach drzwi wejściowych przykleiłam srebrne gwiazdy, które bardzo fajnie komponują się z tłem nieba. Na półkach pojawiły się niewielkie świąteczne ozdoby: biały renifer z którego bije ciepłe światło, porcelanowa choinka, mikołaje i śliczne ręcznie robione świąteczne figurki kotów, które dostałam w prezencie od swojego szwagra.

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda

Choinkę ubrałam bardzo minimalistycznie. Zrezygnowałam z kolorowych łańcuchów, złotego włosia i ogromnych ozdób. Postawiłam na całkowitą prostotę. Znalazły się na niej tylko cukierki oraz kilka czerwonych bombek, które kolorystycznie współgrają z kokardą zdobiącą czubek choinki.

Gdzie tylko mogłam postawiłam też zapachowe świece, dzięki którym w mieszkaniu unosi się klimatyczny zapach drzew iglastych, szałwii, cynamonu, pierników oraz aromatycznych przypraw które kojarzą się ze świętami.

Cieszę się, że cała przedświąteczna gorączka ominęła mnie bardzo szerokim łukiem. Zakupy prezentów mam już dawno za sobą, świąteczne menu przygotowane, więc teraz bez żadnych zmartwień i wyrzutów sumienia mogę oddać się przedświątecznym przyjemnościom.

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda…

Adwent to wspaniały czas, w którym możemy poczuć prawdziwego Ducha Świąt. Miasta aż się mienią od kolorowych lampek, ulice są pięknie ozdobione, a na głównych placach stoją bożonarodzeniowe jarmarki. Wieczorne wyjścia na spacer, czy zatrzymanie się na gorącą kawę przy świątecznym stoisku, to niewielkie przyjemności, które wprowadzają mnie w świąteczny nastrój.

 


Życzę sobie i Wam, żebyśmy umieli odnajdywać radość z codziennych, przedświątecznych czynności, czerpać szczęście z ostatniej niedzieli adwentu i znaleźć czas na spotkania z bliskimi. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 


 

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazda

Świąteczny Bol

Adwent w Bolu

Adwent w Bolu

Adwent w BoluAdwent w Bolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *