Tak wyglądał rok 2016 na Polako

TAK WYGLĄDAŁ ROK 2016 NA POLAKO – PODSUMOWANIE

Wraz z końcem roku przyszedł czas na wielkie podsumowanie mojej pracy i tego, co działo się na blogu. Przez ten rok wydarzyło się dużo pozytywnych rzeczy, a ja nie jeden raz miałam wielką satysfakcję, że dla Was piszę!
Rok 2016 pokazał mi, że to, co robię ma coraz większy sens, a samo prowadzenie bloga zaczęło przynosić mi wiele satysfakcji i radości.

Z miesiąca na miesiąc przybywało nowych czytelników, serdecznych komentarzy i e-mail. Blog Polako z każdym dniem 2016 roku pną się góry, zyskując coraz większą popularność i rozpoznawalność w sferze blogosfery. Ten rok przyniósł mi także nowe znajomości, doświadczenia i osiągnięcia. Poznałam sympatycznych ludzi oraz nawiązałam ciekawe współprace, które wierzę, że pozytywnie wpłynął na kolejny rok istnienia bloga. Mogę Wam obiecać, że przyszły rok będzie bardzo pracowity, a ja nadal będzie relacjonować dla Was prosto z Chorwacji.

 

Tak wyglądał rok 2016 na Polako

Odwiedzone miejsca

Rok 2016 to kolejne odwiedzone przeze mnie miejsca na mapie Chorwacji. Słoneczny Dubrovnik, w którym zrobiłam mnóstwo pięknych zdjęć, Zadar z niesamowitymi morskimi organami, królewskie miasto Nin, czy mały i uroczy Primošten w którym zakochałam się już od pierwszego spojrzenia.
Oczywiście, ten rok to dalsze poznawanie wyspy Brač. Zwiedzałam małe, dalmatyńskie wioski, oraz miejsca które w większości pomijane są przez turystów. Niezapomniana była dla mnie piesza wędrówka do smoczej jaskini czy pustyni Dračeva. Interesującym miejscem okazał się też park megalityczny autorstwa wybitnego naukowca z USA jaki odwiedziłam na początku 2016 roku.
Takich miejsc na wyspie jest dużo, więc przyszykujcie się, że w przyszłym roku będziemy odbywać kolejne piesze wycieczki w głąb Brača i poznawać jeszcze więcej ciekawych obiektów.

 

Nowe doświadczenia i osiągnięcia

Czerwiec, lipiec i sierpień. Te trzy miesiące lata były dla mnie bardzo ciekawe i inspirujące. Podczas czerwcowego pobytu w Warszawie wystąpiłam przed publicznością ze swoja prezentacją pod tytułem „Sztuka życia na wyspie Brač”. Przybyłe do klubokawiarni Południk Zero osoby, mogły posłuchać moich opowieści o tym jak wygląd życie ludzi na wyspie poza sezonem turystycznym. Było to dla mnie duże doświadczenie i całkowita odmiana, że zamiast pisać mogłam do Was mówić. Chociaż stres był, miło było stanąć przed ludźmi i opowiedzieć o Chorwacji. Relacje z tego wydarzenie znajdzie tutaj.
W lipcu poznałam techniki windsurfingu oraz odbyłam kilkugodzinny kurs nauki pływania na desce, a wszystko to, za sprawą szkoły Tramontana. Jeden dzień wystarczył żebym zakochała się w windsurfingu i nabrała ochoty na dalszą naukę, którą będę kontynuować w nadchodzącym 2017 roku. Nie ma nic fajniejszego niż połączyć aktywność fizyczną z dobrą zabawą.
Sierpień był pod znakiem miłości. W tym miesiącu poznałam wesołą Anię, organizatorkę ślubów w Chorwacji. Dzięki jej zaproszeniu mogłam uczestniczyć w ślubie polskiej pary, która zawarła swój związek małżeński na tle Adriatyku. Uczestniczyłam też w sesji zdjęciowej nowożeńców jaka miała miejsce w różnych częściach Splitu. Z Anią mam kontakt do dzisiaj, a do tematu ślubu jeszcze powrócę.

 

Statystyki i liczba użytkowników

Pamiętam, jak pod koniec 2015 roku mówiłam, że będę szczęśliwa jeśli, przez kolejny rok przybędzie mi 1000 nowych czytelników. Powinnam teraz skakać z radości, bo moje postanowienie się spełniło i to prawie ze zdwojoną siłą. W ciągu 2016 roku do grona stałych odbiorców mojego bloga na fp dołączyło 1675 nowych osób! Jest to największy wzrost polubień bloga w skali do minionych dwóch poprzednich lat.

Facebook – koniec roku 2015: 2170 użytkowników ➡ aktualnie 3845

Poza tym, coraz częściej zaczęliście odwiedzać inne profile społecznościowe Polako, takie jak Twitter i YouTube. Kilka dni temu dodałam również konto Instagram, które w przyszłym roku, tak samo jak pozostałe profile w social media, będę pieczołowicie rozwijać i udoskonalać.

Podsumowując od 1 stycznia do końca grudnia 2016 roku:

  • blog odwiedziło 71 338 użytkowników ➡ czyli 56,39% więcej niż w roku 2015
  • przez ten czas strony mojego bloga miały 137 273 odsłon ➡ czyli 29,45% więcej niż w roku 2015
  • przybyło 83,1% nowych użytkowników
  • najczęściej blog odwiedzały osoby mieszkające w Polsce, Chorwacji i Niemczech
  • najchętniej do Polako trafiały osoby w przedziale wiekowym 25 – 34 lat

Tak wyglądał rok 2016 na PolakoZdjęcia z Chorwacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *