Zadar w świątecznym wydaniu

ZADAR W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU. PIĘKNIEJ SIĘ NIE DA!

Po raz kolejny zapraszam Was do Zadaru, z tą jednak różnicą, że tym razem zamiast wylegiwać się na słońcu przy Morskich Organach, odbędziemy spacer w kolorowej, zimowo – świątecznej scenerii.
Miło wspominam swój wcześniejszy przyjazd do miasta, ale teraz, gdy zobaczyłam Zadar w świątecznym wydaniu, jeszcze bardziej się nim zachwyciłam.

Czar migoczących światełek, kolorowych stoisk i bożonarodzeniowych jarmarków, potrafi człowiekowi zawrócić w głowie i wprowadzić go w świąteczny nastrój. Jeszcze ten, unoszący się w powietrzu zapach grzanego wina, cynamonu, goździków oraz słodkich przekąsek całkowicie oddziałały na moje zmysły.
Poza tym, odwiedziny Zadaru połączyły się z moimi urodzinami, więc miniony dzień zaliczam do szczególnie udanego. Takie spontaniczne i nie planowane wcześniej wyjazdy przynoszą najwięcej radości i uśmiechu na twarzy. Bynajmniej tak jest w moim przypadku. 

 

Tak wygląda Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar na czas adwentu przygotował różne atrakcje dla swoich mieszkańców i przybyłych gości. W kilku miejscach, na ulicy spotkać można plakaty z rozpiską świątecznych zabaw, koncertów i występów na każdy dzień adwentu. Główna scena wznosi się na Trgu Petra Zoranića (tuż przy Placu Pięciu Studni), w miejscu, gdzie zlokalizowanych jest najwięcej świątecznych budek z pysznym jedzeniem i ręcznie robionymi przedmiotami. Plac, szczególnie podczas wieczoru, gdy zapalą się już wszystkie lampki, wygląda bardzo zachęcająco i kolorowo.
Przy każdej ulicy starówki znajdują się akcenty świąteczne, stroiki, mikołaje i aniołki. Nie zabrakło też lodowiska i rozstawionego namiotu, w których kupić można domowej roboty dżemy, miody czy słodkie nalewki. Wszystko z pierwszej ręki, od tutejszych gospodarzy. Natomiast na Placu Ludowym ubrana jest wysoka choinka, która zwraca na siebie szczególną uwagę przechodzących obok niej osób. Zobaczcie sami, jak Zadar w świątecznym wydaniu prezentuje się na zdjęciach, wykonanych w ciągu dnia i wieczorem.

Zadar w świątecznym wydaniuAdwentowy wieniec

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniuŚwiąteczne dekoracje i stoiska

Zadar w świątecznym wydaniuCoś dla łakomczuchów – sama słodycz

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniuŚwiąteczne dekoracje

Zadar w świątecznym wydaniuChoinka na Placu Ludowym

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniu

Zadar w świątecznym wydaniuZadar w świątecznym wydaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *