Cukiernia Vincek

CUKIERNIA VINCEK JAKO SŁODKA TRADYCJA ZAGRZEBIA

Gdy będąc w Zagrzebiu najdzie Cię ochota na słodką i wyjątkową przekąskę, polecam wstąpić do rodzinnej cukierni Vincek, w której znajdziesz ciastka i torty o przepysznym smaku i ciekawym wyglądzie. Do wyboru masz kilka lokalizacji, jednak pamiętaj, że cukiernie te są tylko i wyłącznie w Zagrzebiu.
Nie znajdziecie ich w żadnym innym mieście Chorwacji. Szkoda by więc było, odwiedzając Zagrzeb pominąć tak niepowtarzalne miejsce, jakim jest cukiernia Vincek.

 

Z miłości do słodyczy

Cukiernia Vincek założona została w 1977 roku, przez małżeństwo Ankice i Stjepana Vincek i już 40 lat cieszy się ogromnym powodzeniem na chorwackim rynku cukierniczym, nieustannie odnosząc wielkie sukcesy w tej branży. Podążanie za światowymi trendami i wymogami cukierniczymi, Vincek oferuje swoim klientom produkty o bardzo wysokiej jakości.
W cukierniach kupić można słodkie ciasta, lody oraz zimne i ciepłe napoje. Vincek w swojej ofercie ma też torty urodzinowe, które można również samemu zaprojektować. Jednym z najbardziej popularnych ciast w restauracji jest zagrebačka kremšnita, jak sama nazwa wskazuje, przysmak kojarzony przede wszystkim ze stolicą. Mi bardzo zasmakowało ciasto o smaku orzechów leśnych lješniak torta. Bardzo ciekawie prezentuje się także ledeni vjetar oraz narančina torta.
Ciastek, ciast i tortów jest cała lista i każdy znajdzie coś według swoich upodobań smakowych. Owocowe, czekoladowe, jogurtowe, nadziewane, z kremem lub bez. Do wyboru do koloru! Jednak, na co byście się nie zdecydowali to do słodkiego deseru polecam zmówić też kawę, nie pożałujecie. A co do kalorii i wyrzutów sumienia, pamiętajcie, że czekolada to afrodyzjak. Po słodkim ciachu będziemy szczęśliwi 😉 

Więcej o deserach znajdziecie tutaj.

 

Cukiernia Vincek na mapie Zagrzebia

W Zagrzebiu zlokalizowanych jest 6 punktów sprzedaży detalicznej słodkich deserów Vincek. Ja odwiedziłam cukiernię znajdującą się na Placu Kvaternikov, w centralnej części Zagrzebia. Cukiernia ta podzielona jest na dwie części – pomieszczenie w budynku i ogródek. Podczas lata można więc zajadać się słodyczami i popijać smaczną kawę w promieniach słońca, a zimą wygodnie usiąść w ciepłym wnętrzu cukierni.

Lokalizacja cukierni Vincek – Kvaternikov trg

Inne lokalizacje cukierni Vincek w Zagrzebiu:

  • Zvonimirova 7
  • Trešnjevački trg 2
  • Tomićeva 2
  • V. Richtera 4 – Bundek centar
  • Ilica 18

Cukiernia VincekCukiernia Vincek – tort orzechowy i tort poncz

Cukiernia VincekCukiernia Vincek w Zagrzebiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *