Lato w Chorwacji

Lato w Chorwacji – wakacyjne zdjęcia 2015

Jak ten czas szybko mija! Kto nie wypowiedział chociaż raz tego zdania. Życie leci do przodu i nie da się go zatrzymać. Sama się dziwię, że przed chwilą, pełna entuzjazmu witałam wiosnę, a już za chwilę będzie listopad.
Tak czy siak, najważniejsze to przeżyć każdy dzień w taki sposób by mieć co wspominać! Wycisnąć jak cytrynę, wydusić z niego co najlepsze 🙂

Tegoroczne lato w Chorwacji było bardzo upalne. Słońce prażyło z całych sił, słupek rtęci na termometrze przez większą część lata wskazywał ponad 35°C a woda Adriatyku momentami nagrzana była aż do 30°C. To dopiero było lato! Ale wiadomo – właśnie po to jeździ się na urlop do Chorwacji. Poczuć ciepło, złapać fajnej opalenizny i rozkoszować się cudownymi widokami.
Niestety ze względu na wysokie temperatury i dużą suchość powietrza, wiele regionów Chorwacji zmagało się z trwającymi po kilka dni pożarami. Strażacy co chwilę wzywani byli do gaszenia mniejszych i naprawdę dużych obszarów pochłoniętych ogniem. Wtedy nie było nikomu do śmiechu 🙁

Podczas tego lata udało się odwiedzić kilka miejsc w których jeszcze wcześniej nie byłam – pirackie miasteczko Omiš, malownicze, wesołe i pełne plaż miasto Makarska czy chociażby urokliwy Sutivan. Miałam też przyjemność podziwiać Split z Góry Marjan a także odwiedzić zwierzęta zamieszkałe w zoo na wyspie Brač.
Mały miks wakacyjnych zdjęć możecie obejrzeć na umieszczonym poniżej filmiku. Miłego oglądania.

Wakacyjne zdjęcia 

Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Podziel się wpisem z przyjaciółmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 3 =