Lato w Chorwacji

LATO W CHORWACJI – WAKACYJNE ZDJĘCIA 2015

Jak ten czas szybko mija! Kto nie wypowiedział chociaż raz tego zdania. Życie leci do przodu i nie da się go zatrzymać. Sama się dziwię, że przed chwilą, pełna entuzjazmu witałam wiosnę, a już za chwilę będzie listopad.
Tak czy siak, najważniejsze to przeżyć każdy dzień w taki sposób by mieć co wspominać! Wycisnąć jak cytrynę, wydusić z niego co najlepsze 🙂

Tegoroczne lato w Chorwacji było bardzo upalne. Słońce prażyło z całych sił, słupek rtęci na termometrze przez większą część lata wskazywał ponad 35°C a woda Adriatyku momentami nagrzana była aż do 30°C. To dopiero było lato! Ale wiadomo – właśnie po to jeździ się na urlop do Chorwacji. Poczuć ciepło, złapać fajnej opalenizny i rozkoszować się cudownymi widokami.
Niestety ze względu na wysokie temperatury i dużą suchość powietrza, wiele regionów Chorwacji zmagało się z trwającymi po kilka dni pożarami. Strażacy co chwilę wzywani byli do gaszenia mniejszych i naprawdę dużych obszarów pochłoniętych ogniem. Wtedy nie było nikomu do śmiechu 🙁

Podczas tego lata udało się odwiedzić kilka miejsc w których jeszcze wcześniej nie byłam – pirackie miasteczko Omiš, malownicze, wesołe i pełne plaż miasto Makarska czy chociażby urokliwy Sutivan. Miałam też przyjemność podziwiać Split z Góry Marjan a także odwiedzić zwierzęta zamieszkałe w zoo na wyspie Brač.
Mały miks wakacyjnych zdjęć możecie obejrzeć na umieszczonym poniżej filmiku. Miłego oglądania.

Wakacyjne zdjęcia 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *