Makarska

MAKARSKA – PROMENADA I CENTRUM MIASTA

Makarska jest największym miastem Riviery Makrskiej, które liczy ponad 14 tysięcy stałych mieszkańców. Co roku miejscowość Makarska gości wielu turystów w tym duże rzesze urlopowiczów z Polski.
Każdy kto lubi miejsca tętniące życiem, pełne atrakcji i nocnych szaleństw będzie się tutaj czuł jak przysłowiowa „ryba w wodzie” 🙂

Makarska dzięki swojemu położeniu – miasto znajduje się u podnóża masywu gór Biokovo, wygląda bardzo ciekawie i jedynie w swoim rodzaju. Białe góry, czyste morze i liczne plaże rozciągające się niemalże wzdłuż całego wybrzeża, przyciągają turystów, czyniąc tym samym miejscowość jedną z najbardziej popularnych kurortów wakacyjnych w Chorwacji.

 

Makarska i jej walory

Sercem i duszą Makarskiej jest Kačićev trg – miejski plac na którym pośród roślinności i kwiatów wznosi się pomnik z sylwetką poety od którego została nadana nazwa placu. Andrija Kačić Miošić był znanym i cenionym poetą chorwackim a w 18 wieku jego książka „Razgovor ugodni naroda slovinskoga” należała do jednej z najcenniejszych dzieł tamtego okresu.
W górnej części placu, na tle pomnika znajduje się barokowa katedra świętego Marka wybudowana w 1766 roku, natomiast tuż za świątynią stoi stara szkoła w której na dzień dzisiejszy mieści się miejska biblioteka.
Cała górna część miasta to przede wszystkim domy mieszkalne, apartamenty do wynajęcia, hotele a także małe sklepy i duże markety. Górna część Makarskiej to obraz typowego, dużego miasta. Skrzyżowania pełne aut, chodniki ludzi idących do i z pracy, hałas i ciągły ruch, natomiast nadmorska część Makarskiej to typowe miejsce rozrywki i szaleństwa.

W Makarskiej zamiast pięknej starówki, cennych zabytków czy licznych muzeów znajdziemy dużą liczbę knajp, restauracji, hoteli i plaż. Dla najmłodszych również jest wiele atrakcji – place zabaw, parki rozrywki, trampoliny, korty tenisowe, boiska do koszykówki, czy zjeżdżalnie wodne są na każdym kroku. Jeśli ktoś liczy na dobrą zabawę i lubi miejsca w których coś się ciągle dzieje to nie może trafić lepiej.

Będąc w Makarskiej koniecznie trzeba udać się na „półwysep zakochanych” czyli półwysep świętego Piotra z którego rozciąga się malowniczy widok na miasto oraz Adriatyk. Jak dla mnie – cudowne i czarujące miejsce! Udając się na wzgórze warto mieć przy sobie aparat. Napstrykałam tam ponad 100 zdjęć 🙂 Niektóre z nich będziecie mogli zobaczyć w kolejnym wpisie. Zapraszam.

Noclegi w Makarskiej
Makarska to jedno z najpopularniejszych miast wakacyjnych w Chorwacji. Turystom oferuje wiele atrakcji i możliwości na spędzanie swojego wolnego czasu. Miasto ma bardzo rozwiniętą ofertę dla urlopowiczów oraz obszerną bazę noclegową. Jeśli jesteś zainteresowany pobytem w Makarskiej, zapraszam do zapoznania się z noclegami w mieście. Każdego dnia, znajdziesz tutaj najciekawsze oferty hoteli i apartamentów.Booking.com

MakarskaMakarskaWidok na Makarską

Makarska

MakarskaWidok na całą promenadę

MakarskaKačićev trg – główny plac miasta

MakarskaKačićev trg

MakarskaPomnik w Makarskiej

MakarskaRatusz

Makarska

Makarska

Makarska – panorama

3 Replies to “MAKARSKA – PROMENADA I CENTRUM MIASTA”

  1. Byłam w Makarskiej kilka lat temu i od tego czasu jestem zakochana w Chorwacji! Te widoki gór sąsiadujących z morzem, piękne turystyczne (ale nadal z unikalnym klimatem) miasteczko… marzy mi się, żeby kiedyś tam wrócić. Ogromne wrażenie zrobiła też na mnie wtedy wycieczka do rezerwatu Biokovo! Och co to były za widoki!
    Muszę chyba wrócić pamięcią do tamtych czasów, odkopać moje zdjęcia i też stworzyć wpis na bloga. Bo Chorwację trzeba polecać!
    Pozdrawiam 🙂

  2. Przyjemne centrum, piękna zabudowa, świetny śródziemnomorski klimat i krystalicznie czysty Adriatyk – to wszystko sprawia, że są tam takie tłumy w czasie wakacji. Ale przecież jest tyle innych urokliwych miejsc w Chorwacji, chociażby na wyspach 🙂

  3. Fajnie tam,zamierzam być w okolicach pod koniec czerwca,nie mogę się doczekać .Dzięki za wskazówkę z półwyspem św Piotra ,poszukam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − osiem =