Skywalk Biokovo

SKYWALK BIOKOVO – TARAS WIDOKOWY ZE SZKLANĄ PODŁOGĄ

O przejściu po Skywalk Biokovo rozmyślałam już w trakcie jego budowy. Z niecierpliwością śledziłam kolejne etapy pracy nad tarasem i przebierając w miejscu nogami, czekałam na jego oficjalne otwarcie. Jak zapewniały media i prasa, ta nowa turystyczna atrakcja miałaby stać się hitem tegorocznego lata w Chorwacji. Absolutnie więc nie jestem zdziwiona, że na portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram pod hasztagiem #skywalkbiokovo każdego dnia przybywa nowych zdjęć ze szklanym tarasem.

Ten niezwykły „chodnik w chmurach” to miejsce z którego można podziwiać spektakularne widoki na okoliczne miejscowości i wyspy. Przejście po skywalk jest przyjemnością samą w sobie, ale jeśli ktoś z Was ma lęk wysokości lub boi się dużych otwartych przestrzeni to raczej nie poczuje się tutaj dobrze i komfortowo.

 

Skywalk Biokovo

Nebeska Šetnica czyli Skywalk Biokovo jest najnowszą atrakcją Parku Przyrodniczego Biokovo. Skywalk położony jest w południowo-zachodniej części parku tuż przy głównej trasie wiodącej na szczyt sv. Jure. Szklany taras widokowy w kształcie podkowy znajduje się na 13 kilometrze drogi na szczyt, na wysokości 1228 m n.p.m.
Tuż przy tarasie mieści się tabliczka informacyjna z której można dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat skał wchodzących w krajobraz parku.

Wartość skywalk wynosi około 10 miliona kun a jego budowa wchodzi w skład części projektu, mającego na celu promowanie zrównoważonego użytkowania Parku Przyrodniczego Biokovo. Oprócz wybudowania skywalk projekt obejmuje również modernizację pieszych szlaków, budowę miejsc wypoczynku, wprowadzenie rowerów elektrycznych czy też stworzenie multimedialnego centrum dla zwiedzających.
Trzeba mieć tylko nadzieję, że dzięki nowym atrakcjom ten malowniczy park będzie miejscem częściej docenianym przez turystów.

Skywalk Biokovo

Wejście na taras

Nie będę Was okłamywać, że od razu byłam taka odważna i bez żadnych oporów weszłam na taras. Oj nie! Na samym początku nie mogłam wystawić nawet jednej nogi na szklane podłoże. Przez kilka pierwszych minut stałam na początku tarasu i próbowałam się przełamać żeby zrobić ten pierwszy krok. Dopiero po jakimś czasie weszłam na skywalk i to w taki sposób, żeby cały czas znajdować się na metalowych łączeniach.

Jak już poczułam się bezpieczniej i wydałam z siebie kilka głośnych okrzyków typu: „o rany, nie dam rady, ooo, nie, nie, nie!” puściłam barierkę i przeszłam po szkle. Dobrze, że tego nie widzieliście i nie słyszeliście, ale na zdjęciach wyglądało to właśnie tak.

Skywalk Biokovo

Uff, udało się puścić barierki. Na początku miałam miękkie kolana

Gdy zrobiłam kilka kroków cały strach minął i na jego miejscu pojawiła się przyjemna adrenalina. Później już tylko z wielką przyjemnością pokonywałam każdy krok i podziwiałam widoki.

Na Skywalk polecam udać się rankiem. Według mnie to idealna pora dnia, na spokojne przejście po szklanym tarasie. Tak mniej więcej po godzinie 11:00 zaczyna się tutaj robić tłoczno i gwarnie. Niestety, im więcej ludzi pojawiało się na skywalk, tym mniej osób zwracało już uwagę na tabliczkę informacyjną z wytycznymi. Z tego co zauważyłam, to tylko niektórzy turyści przed wejściem na skywalk wyczyścili swoje obuwie specjalną szczotką i trzymali odpowiedni dystans między innymi zwiedzającymi.
Ja na szczęście na samym początku miałam praktycznie cały taras dla siebie, więc kiedy zaczęła robić się mała przepychanka pojechałam na szczyt sv. Jure.

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

W godzinach porannych na tarasie nie było praktycznie nikogo

Skywalk Biokovo

Skywalk Biokovo

Mieć taki taras na wyłączność i pić na nim kawę o poranku… marzenie!

Praktyczne informacje:

 • wejście na Skywalk Biokovo wliczone jest w cenę biletu do Parku Przyrody Biokovo
 • dzieci do lat 7 mają bezpłatne wejście
 • taras widokowy czynny jest od godziny 7:00 do 20:00 (sezon letni)
 • pokonanie autem odcinka trasy od kasy biletowej do punktu Skywalk Biokovo zajmuje 30 – 40 minut
 • w tym samym czasie na tarasie może przebywać maksymalnie 30 osób
 • na skywalk zabronione jest: skakanie, mocne pochylanie się nad barierkami, oraz wnoszenie ostrych przedmiotów
 • na skywalk najlepiej udać się rano, ewentualnie przed południem
 • najpiękniejsze widoki zobaczysz z samego rana (gdy słońce będzie jeszcze po wschodniej stronie tarasu widokowego) lub wieczorem przed zachodem słońca
 • planując wyjazd na Skywalk warto szczególną uwagę zwrócić na pogodę i przejrzystość powietrza

Bilety można kupić wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji na konkretny dzień i godzinę. Rezerwację i kupno biletów dokonuje się na stronie > TUTAJ <

Zapraszam również do obejrzenia krótkiego nagrania z przejścia po Skywalk Biokovo oraz kliknięcia przycisku „subskrybuj” znajdującego się przy dolnym logo 🙂
Jeśli wpis był dla Ciebie wartościowy i w jakiś sposób zachęcił Cię do odwiedzenia skywalk to proszę, polub go lub udostępnij dalej w świat. Jeśli masz ochotę zostaw również kilka słów w komentarzu na blogu. Twoja obecność na Polako jest dla mnie bardzo ważna i ma ogromne znaczenie w dalszym rozwoju strony ❤

Skywalk Biokovo na filmie


Buy coffee

10 Replies to “SKYWALK BIOKOVO – TARAS WIDOKOWY ZE SZKLANĄ PODŁOGĄ”

 1. Cześć, mnie tym wpisem bardzo zachęciłaś do odwiedzenia parku biokovo. Byłam w Chorwacji 2 razy i jak do tej pory jeszcze nie udało mi się wjechać na szczyt Jure. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to we wrześniu mam zamiar nadrobić zaległości i przy okazji zobaczyć też skywalk. Pozdrawienia z Wrocławia.

  1. Bardzo mnie to cieszy 😀 Polecam zarówno Skywalk jak i szczyt sv. Jure. Cały park Biokovo jest naprawdę interesujący i uważam, że warto się tutaj udać na jednodniową wycieczkę. Również pozdrawiam 🙂

 2. Dosyć często jeżdżę do Chorwacji ale w zasadzie tylko raz ktoś mi wspominał o tym parku i mało przekonująco a po tym wpisie trochę jestem zawiedziona ,że tam nie dotarłam . Może się uda ale już w przyszłym roku .

 3. Hej, wybieramy się na skywalk w tym tygodniu. Jak oceniacie drogę do niego prowadząca? Może jest szansa dostać się tam pieszym szlakiem spod kas biletowych? 🙂

 4. Pani Ewelino, dziękuję za pokazanie Pani reakcji wejścia na skywalk. 😉😘 Brawo !
  Cudownie, że wszystko szczegółowo Pani opisała, bo jest to doskonała wskazœwka dla tych, którzy zechcą to miejsce odwiedzić.
  Pozdrawiam. 😘

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *