Makarska plaże

PLAŻE W MAKARSKIEJ – MIEJSKI PUNKT ROZRYWKI

Makarska jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych na odcinku Split – Dubrovnik. To tutaj zatrzymuje się wielu urlopowiczów którzy chcą aktywnie spędzić czas, dobrze się pobawić oraz nacieszyć dużą liczbą plaż.

Plaże w Makarskiej przez całe lato tętnią życiem. Planując wyjazd niech nikt nie liczy na to, że znajdzie tutaj dla siebie małą, prywatna plażę na której będzie odpoczywał w ciszy i spokoju. Zamiast tego niech się nastawia na dużą liczbę turystów (najwięcej z Polski), ciągły ruch, głośną muzykę oraz wakacyjne szaleństwa w dzień i w nocy. Podczas sezonu plaże są miejscem pełnym rozrywki. Wodne zjeżdżalnie, trampoliny, skutery i rowery wodne, a także propozycje rejsów po morzu – to wszystko czeka na przyjezdnych gości.


Tereny plaż

Tereny plaż pokryte są przede wszystkim drobnymi kamykami. Nie ma tutaj plaży piaszczystej. Dookoła Półwyspu Świętego Piotra rozciągają się natomiast plaże skaliste, dzikie, na których również śmiało można się opalać. Niektóre plaże położone są w małym lesie, wśród cieni drzew a co za tym idzie, są idealne dla rodzin z małymi dziećmi, które nie chcą cały dzień spędzić na intensywnym słońcu. Na niektórych plażach znajdują się przebieralnie, prysznice oraz toalety.

Makarska plaże

Plaża na skałkach przy półwyspie Świętego Piotra.

Makarska plaże

Gradska plaża, czyli plaża miejska. Tak prezentuje się w pełni sezonu.

Makarska plaże

Plaża skryta w lesie. Dobre miejsce dla rodzin z małymi dziećmi.

Wzdłuż plaż mieści się długa alejka przy której nie brakuje barów, kawiarenek i restauracji. Podczas odpoczynku nad morzem w każdej chwili można pójść na obiad czy ugasić swoje pragnienie zimnym sokiem lub piwem. Przy alejce znajdują się również stoiska z pamiątkami a także stoiska na których kupić można odzież i obuwie. Jeśli zmęczymy się spacerami skorzystać możemy z przejazdu ciuchcią, która porusza się po alejce wzdłuż plaż.


Plaże w Makarskiej – rozrywka dla dzieci

Nieopodal środkowej plaży jest piękny i przestronny plac zabaw z dużą ilością atrakcji dla najmłodszych. Dzieci trochę starsze rozerwać się mogą na wesołym miasteczku – strzelając z łuku do celu, jeżdżąc na elektrycznych samochodach, czy chociażby grając na automatach. W obrębie plaż znajduje się także boisko do koszykówki i siatkówki.

Makarska plaże

Miejski deptak wzdłuż plaży

Buy coffee

2 Replies to “PLAŻE W MAKARSKIEJ – MIEJSKI PUNKT ROZRYWKI”

  1. Moi znajomi pojechali w tym roku na pierwsze wakacje w Chorwacji właśnie do Makarskiej. Wcześniej nasłuchali się od innych, jak to topless popularny jest na chorwackich plażach. Gdy zobaczyli ten tłum na plaży i ścisk ręczników jeden obok drugiego to podjęli decyzję, że w Makarskiej będą tylko spać i spacerować wieczorami, a na plażę będą jeździć samochodem codziennie rano na przedmieścia, gdzie można liczyć na więcej luzu i swobody.

  2. Jeszcze kilka lat temu znajomy wrócił z Makarskiej i zachwycał się tamtejszymi plażami. Na zdjęciach, które nam pokazywał, były ilości turystów – powiedziałabym – całkiem przyzwoite. Teraz, kiedy sama się wybieram, dużo widzę się zmieniło:) No ale plaża w lesie jest kusząca:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *