Znak_Vela_Fraska

Vela Farska – rowerem do malowniczej zatoki na wyspie Brač

Kolejne kilometry pokonane na dwóch kółkach. Tym razem, bez większego planu wskoczyłam na rower i ruszyłam przed siebie, żeby nacieszyć się wspaniałą wiosenną pogodą. Miała to być mała rekreacyjna przejażdżka, a skończyło się na tym, że na rowerze spędziłam pół dnia.
Chociaż nie byłam do tego zupełnie przygotowana (jazda w jeansach nie była najlepszą ideą) to w trakcie drogi wpadłam na pomysł, że pojadę do zatoki Vela Farska. 

Odcinek drogi z Bola do zatoki Vela Farska nie należał jak dla mnie do najłatwiejszych. Co pewien czas musiałam schodzić z roweru i pokonywać trasę pieszo, ale mimo to zupełnie się nie zniechęciłam. Od czasu do czasu obok mnie „śmigali” inni rowerzyści, których nie sposób było dogonić. Ale co tam. Powoli i ja dotarłam na miejsce i moim oczom ukazała się malownicza zatoka. 

Vela Fraska

Vela Farska

W drodze do zatoki Vela Farska

Zatoka Vela Farska

Zatoka Vela Farska położona jest na południowym wybrzeżu wyspy Brač, około 20 kilometrów od miejscowości Bol. Jest to niewielka zatoka, dość spokojna i póki co jeszcze nieodkryta przez tłumy turystów.
Plaża w zatoce jest kamienista ale ma bardzo spokojne zejście do morza. Dużym plusem jest to, że nad zatoką wznosi się tylko kilka domów mieszkalnych. Przypuszczam, że nawet w środku sezonu turystycznego jest tutaj bardzo spokojnie i sielankowo.

Przepiękna roślinność, ogromne agawy porastające przybrzeżne skały, różnobarwne kwiaty od których unosiła się słodka woń spowodowały, że nie miałam ochoty się już stąd ruszać. W dodatku ta niesamowita cisza. Jedynymi odgłosami trafiającymi do moich uszu były szum fal i śpiew ptaków. 

Vela FarskaWidok na plażę Vela Farska

Vela Farska

Vela FarskaPlaża Vela Farska

Vela Farska

Vela FarskaKrajobraz z zatoki Vela Farska

Vela Farska

homarJa też chcę być na blogu Polako 😉

Najpiękniejszym widokiem w tej całej rowerowej przejażdżce był dla mnie wiosenny krajobraz. Po raz pierwszy mogłam zobaczyć wyspę Brač o takiej porze roku. Wszystko dookoła mnie budziło się do życia, a w powietrzu unosił się wspaniały zapach kwitnącyh kwiatów i drzew.Vela Farska

Vela Farska

maki

Vela Farska

Wiosna w pełni

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 4 =