Lovrečina

LOVREČINA – PIASZCZYSTA PLAŻA NA WYSPIE BRAČ

Jest taka plaża na wyspie Brač, która w pewnym stopniu przypomina mi plaże jakie rozciągają się nad naszym Bałtykiem. Wszystko przez ten złoty, miękki pod stopami piasek. A mam na myśli malowniczą plażę Lovrečina. W Chorwacji, taka plaża to istna perełka! Bez skał, kamieni czy chociażby najmniejszego żwiru. Nie dziwne więc, że podczas lata miejsce to ma wielu zwolenników, a w szczególności goszczą tutaj rodziny z dziećmi. 


Lovrečina położona jest pomiędzy miejscowością Pučišća i Postira. Prowadzi do niej mała, betonowa uliczka odchodząca od głównej drogi. Raczej nikt nie powinien mieć problemu z dojazdem, gdyż przy zjeździe mieści się znak informujący o plaży. Autem można zjechać do samej plaży, i zaparkować je na parkingu.
Nie ma natomiast możliwości zostawienia auta przy głównej ulicy. Co prawda, można dojechać do Postira i tam pozostawić swój samochód, następnie wrócić na plażę pieszo – ale tego raczej nie polecam, szczególnie jeśli jesteśmy z dziećmi. Przejść 4 kilometry w słońcu, po rozgrzanym asfalcie, to zadanie tylko dla wytrwałych! Podobno istnieje też, prowadząca z miasta, mała, wydeptana ścieżka przez las, ale ja nie miałam okazji sprawdzić tej trasy, tak więc w nieznane nie odsyłam.

 

Teren plaży Lovrečina

Plaża to przede wszystkim złoty piasek. Nie ma tutaj żadnych ostrych kamieni (jedyne kamyki są na początku przy zejściu do morza). Plaża jest dość wąska, ale bez problemu znajdziesz na niej miejsce dla siebie.
Nad plażą znajduje się, zielona polana, na której również można się opalać. Jest tutaj także mała kawiarnia i restauracja.

Podczas lata na plaży organizowane są zawody, w popularną w tych stronach grę – picigin.
Oprócz piaszczystej plaży, wizytówką tego miejsca są ruiny archeologiczne. Tuż nad plażą znajdują się pozostałości po świątyni, jeszcze z czasów pierwszych chrześcijan. 

Lovrečina

Lovrečina

Plaża piaszczysta

Plaża Lovrečina 

Zielony teren nad plażą

Sympatyczna kawiarnia

Piaszczysta plaża na wyspie Brač (filmik nagrany w maju)

Położenie plaży na mapie

Buy coffee

One Reply to “LOVREČINA – PIASZCZYSTA PLAŻA NA WYSPIE BRAČ”

  1. Jadę do Chorwacji na wakacje i właśnie szukaliśmy jakiejś plaży bez kamieni, żeby choć raz bez butów wejść do cieplutkiej wody 🙂 Dzięki za ten wpis! Zdjęcia i okolica przepiękne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *