2Cellos

2CELLOS – DWÓCH MĘŻCZYZN Z WIOLONCZELINAMI W RĘKU

Są młodzi, przystojni i niezwykle utalentowani. Ich największą pasją i miłością jest muzyka. Chociaż na scenie muzycznej jako duet występują od pięciu lat, to zdążyli już osiągnąć wielki sukcesu.
2Cellos – chorwacki duet wiolonczelowy. Dwóch mężczyzn, którzy w niesamowity sposób przekazują innym swoje emocje poprzez grę na wiolonczelach. Ich koncerty cieszą się wielką popularnością nie tylko w Chorwacji, ale także poza granicami kraju. Publiczność wzruszają do łez – szczególnie jej żeńską część, potrafią rozbawić i rozczulić zarazem. Słuchając ich gry zapomina się o całym świecie.


Kilka słów o muzykach

Luka Šulić – rocznik 1987.
Pochodzi z muzycznej rodziny, a sam swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako pięciolatek. W wieku 15 lat zaczął naukę na Akademii Muzycznej w Zagrzebiu i tym samym stał się najmłodszym studentem. Następnie swoją edukację kontynuował w Wiedniu oraz w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, którą ukończył jako magister. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień muzycznych, w tym jedną, zdobytą w Warszawie na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym. Swoich solowych koncertów udzielił w Europie, Ameryce Południowej, a także Japonii. Występował w wielu orkiestrach w tym Australian Chamber Orchestra i Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Stjepan Hauser – rocznik 1986.
Podobnie jak Luka, Stjepan urodził się w muzykalnej rodzinie. Średnią szkołę muzyczną ukończył w Rijece, a następnie studiował w Zagrzebiu, Londynie oraz Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem międzynarodowych konkursów w Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii. Łącznie zdobył ponad 20 pierwszych nagród, zarówno na konkursach krajowych jak i zagranicznych. Pomimo młodego wieku, występował w ponad 40 krajach oraz na wszystkich kontynentach. Współpracował z wieloma cenionymi wiolonczelistami. Razem ze skrzypaczką Laną Trotovsek i pianistą Yoko Misumi, należał do słynnego Greenwich Trio.

2CellosStjepan Hauser i Luka Šulić (fot. źródło: youtube.com)

2Cellos czyli duet idealny

O duecie 2Cellos świat usłyszał w roku 2011, kiedy to Luka i Stjepan wrzucają na portal społecznościowy You Tube, cover Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Utwór w ich wykonaniu, błyskawicznie obiega cały świat, a przed nimi otwierają się drzwi do kariery. Jeszcze w tym samym roku na rynku muzycznym pojawia się ich debiutancki album  – 2Cellos, a Luka i Stjepan ruszaj w swoją pierwszą trasę koncertową, gdzie na życzenie samego Eltona Johna, stają się jego supportem.
Rok 2012 przynosi same sukcesy. 2Cellos występuje w Glle – amerykańskim musicalowym serialu telewizyjnym i zyskuje sympatię widzów na całym świecie. W czerwcu 2012 roku po raz kolejny, 2Cellos występuje u boku Eltona Johna, na koncercie zorganizowanym z okazji jubileuszu królowej Elżbiety II.

W roku 2013 pod nazwą In2ition ukazuje się ich druga płyta, która trafia na 1 miejsce listy albumów w Japonii. Do nagrania albumu In2ition przyczynił się również Elton Joh, Lang Lang, Naya Rivera, Steve Vai, Sky Ferreira, oraz Zucchero udzielając swojego głosu i muzyki.
Najnowszy album zatytułowany Celloverse z 2015 roku, to album z coverami Stinga, Hansa Zimmera, Avicii, Michaela Jacksona, Steve’a Harrisa i innych wykonawców.
2Cellos idą jak burza. Nie wiem jak Wy, ale ja z wielką ciekawością czekam na ich kolejną płytę.
Oficjalną stronę duetu 2Cellos znajdziecie tutaj.

2Cellos – Smooth Criminal (live)

Połączenie, które najbardziej lubię – muzyka 2Cellos, głos Oliver Dragojević 

źródło tekstu: https://pl.wikipedia.org/wiki/2Cellos

One Reply to “2CELLOS – DWÓCH MĘŻCZYZN Z WIOLONCZELINAMI W RĘKU”

  1. Uwielbiam ich, dawno temu zaopatrzyłam się w płytę. Miło poszerzyć wiedzę o samych artystach 😉
    Pozdrawiam, Oliwka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *