Mia Dimšić

MIA DIMŠIĆ – ANIELSKI GŁOS DZIEWCZYNY Z OSIJEKA

Pochodzi z Osijeka. Jest młodą i ambitną studentką języka angielskiego oraz niemieckiego. Utalentowana artystycznie i muzycznie. Lubiąca  występy publiczne, grę na gitarze i śpiew. Oto Mia Dimšić. Nowa gwiazda sceny muzycznej w Chorwacji. Wesoła i pozytywnie nastawiona do świata wokalistka młodego pokolenia.

W 2017 roku na chorwackim rynku muzycznym pojawiła się pierwsza płyta wokalistki zatytułowana „Život nije siv”, na której znajdują się utwory piosenkarki z lat 2015 – 2017. Na reakcję słuchaczy nie trzeba długo czekać, bo jeszcze tego samego roku w którym pojawia się płyta, zostaje ona okrzyknięta numerem jeden w Chorwacji (Top of the Shop) i w tak krótkim czasie staje się prawdziwą sensacją muzyczną.
Oprócz tego, Mia dostaje wiele cennych nominacji do nagród w świecie muzyki, a jej teledysk do tytułowego utworu (w reżyserii Borisa Sekulića) otrzymuje miano najlepszego klipu wideo i nagrodę Porina – najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna w Chorwacji.
Kolejna, druga płyta wokalistki ukazująca się w sprzedaży w grudniu 2017 pod nazwą „Božićno jutro” to propozycja świątecznych utworów bożonarodzeniowych. Podobnie jak i poprzednia płytę zyskuje duże grono odbiorców. 

Mia Dimšić to obecnie jedna z najlepiej rokujących młodych wokalistek w Chorwacji. Utwory na pierwszej studyjnej płycie nie opowiadają o wielkich miłościach i rozstaniach (jak to jest w wielu przypadkach), lecz ukazują historię zaczerpniętą z życia wokalistki. Mia w swoich piosenkach opowiada o zmianach, dorastaniu i codziennych troskach. Przedstawia też świat z pozytywnej i radosnej strony.

Mnie Mia ujęła przede wszystkim swoim anielskim i delikatnym głosem. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam jej utwór od razu zwróciłam uwagę na tą ciepłą barwę głosu. Może i komuś z Was Mia Dimšić przypadnie do gustu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i podzielcie się swoimi odczuciami. 

Mia Dimšić

Mia Dimšić (fot. źródło: youtube.com)

Mia – Život nije siv

Mia – Kiša

źródło tekstu: http://www.miadimsic.com/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *