Mia Dimšić

Mia Dimšić – anielski głos dziewczyny z Osijeka

Pochodzi z Osijeka. Jest młodą i ambitną studentką języka angielskiego oraz niemieckiego. Utalentowana artystycznie i muzycznie. Lubiąca  występy publiczne, grę na gitarze i śpiew. Oto Mia Dimšić. Nowa gwiazda sceny muzycznej w Chorwacji. Wesoła i pozytywnie nastawiona do świata wokalistka młodego pokolenia.

W 2017 roku na chorwackim rynku muzycznym pojawiła się pierwsza płyta wokalistki zatytułowana „Život nije siv”, na której znajdują się utwory piosenkarki z lat 2015 – 2017. Na reakcję słuchaczy nie trzeba długo czekać, bo jeszcze tego samego roku w którym pojawia się płyta, zostaje ona okrzyknięta numerem jeden w Chorwacji (Top of the Shop) i w tak krótkim czasie staje się prawdziwą sensacją muzyczną.
Oprócz tego, Mia dostaje wiele cennych nominacji do nagród w świecie muzyki, a jej teledysk do tytułowego utworu (w reżyserii Borisa Sekulića) otrzymuje miano najlepszego klipu wideo i nagrodę Porina – najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna w Chorwacji.
Kolejna, druga płyta wokalistki ukazująca się w sprzedaży w grudniu 2017 pod nazwą „Božićno jutro” to propozycja świątecznych utworów bożonarodzeniowych. Podobnie jak i poprzednia płytę zyskuje duże grono odbiorców. 

Mia Dimšić to obecnie jedna z najlepiej rokujących młodych wokalistek w Chorwacji. Utwory na pierwszej studyjnej płycie nie opowiadają o wielkich miłościach i rozstaniach (jak to jest w wielu przypadkach), lecz ukazują historię zaczerpniętą z życia wokalistki. Mia w swoich piosenkach opowiada o zmianach, dorastaniu i codziennych troskach. Przedstawia też świat z pozytywnej i radosnej strony.

Mnie Mia ujęła przede wszystkim swoim anielskim i delikatnym głosem. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam jej utwór od razu zwróciłam uwagę na tą ciepłą barwę głosu. Może i komuś z Was Mia Dimšić przypadnie do gustu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i podzielcie się swoimi odczuciami. 

Mia Dimšić

Mia Dimšić (fot. źródło: youtube.com)

Mia – Život nije siv

Mia – Kiša

źródło tekstu: http://www.miadimsic.com/ 

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 7 =