Koncert Silente

KONCERT SILENTE – SPORTSKO LITO SELCA

Kilka dni temu (a dokładniej w minioną sobotę) w miejscowości Selca na wyspie Brač odbył się koncert grupy Silente, w ramach festiwalu – Sportsko Lito Selca na którym nie mogło mnie zabraknąć. Silente to nowo powstała i dobrze rokująca grupa młodych osób, których połączyła miłość do muzyki. Koniecznie chciałam posłuchać ich wykonania na żywo i zobaczyć co ciekawego mają do zaproponowania w temacie muzycznym.

Koncert Silente, z tego co wskazywała godzina na bilecie miał się zacząć o godzinie 21.30 jednak, wiadomo jak to w Chorwacji bywa… polako, polako… i muzycy wyszli na scenę dopiero po północy ;-)Ja już z własnego doświadczenia wiedziałam, że nie ma co się spieszyć, tym bardziej, że impreza miała się odbyć pod gołym niebem więc na koncercie pojawiłam się dopiero po 22.00 co się okazało i tak dużo przed czasem. Na szczęście zanim zespół Silente wyszedł przed publiczność, na scenie pojawił się okoliczny zespół przyśpiewujący znane, chorwackie kawałki. Każdy śpiewał razem z nim, przytupywał do rytmu, tańczył i czas do północy zleciał w mgnieniu oka.
Kiedy w końcu na scenie pojawili się młodzi wykonawcy od razu zrobił się szum wśród publiczności. Z pełną mocą, bez żadnej przerwy, zespół grał ponad 2 godziny. Główna wokalistka zespołu wyginała się na scenie we wszystkie strony niczym przy uprawianiu walk wschodnich, wokalista ciągle się śmiał i coś komentował, natomiast dziewczyna ze skrzypcami zrobiła jak dla mnie największą furorę. Jej solówki na skrzypcach były genialne! Ogólnie koncert był udany, było wesoło i zabawnie, były brawa, okrzyki, wszyscy szaleli, tańczyli, skakali… piwo się lało, čevapy jadło. Jednym słowem fajna impreza.

Kilka słów o grupie muzycznej Silente.
Rodzaj muzyki pop – rock. Członkami zespołu są młodzi ludzie – Sančo, Tibor, Lorena, Ivuša, Doris i Šimun. Zanim zespół pojawił się na rynku muzycznym, funkcjonował pod nazwą Silent (cichy). Kiedy przez pomyłkę jeden z dziennikarzy dodał literkę „e” w nazwie ich zespołu, grupa postanowiła, że właśnie pod taką nazwą będzie dalej występować.

Pomimo, iż grali ze sobą już kilka lat, to przełomowym dla nich okresem był rok 2013, kiedy to na światło dzienne wyszedł z pod ich skrzydeł utwór „Terca na tišinu” Po tej piosence wszystko się zmieniło, zespół ruszył z pełną parą i zaczął stawać się coraz bardziej doceniany na rynku muzycznym. W tym samym roku pojawiła się ich pierwsza płyta nosząca nazwę „Lovac na čudesa” a w roku 2015 kolejny krążek „Neće rijeka zrakom teći”. Najnowsza płyta stała się hitem w Chorwacji a zespół tym samym wspiął się jeszcze wyżej po muzycznej drabinie.
Trzymam mocno kciuki za grupę bo bardzo przypadli mi do gustu. Ich piosenki są energiczne, szybko wpadają w uchu i później nie sposób przestać ich nucić w głowie.

Koncert SilenteKoncert zespołu Silente w miejscowości Selca

Koncert SilenteKoncert zespołu Silente w miejscowości Selca

Nagranie z koncertu – utwór „Morski ljudi, morske žene”

Przełomowy utwór „Terca na tisinu”

3 Replies to “KONCERT SILENTE – SPORTSKO LITO SELCA”

  1. Zazdroszczę koncertu. Niedawno trafiłam na ten zespół w necie jak szukałam chorwackich utworów. Masz rację że nie można przestać nucić ich kawałki. Są super szczególnie wokalista.

  2. Hej, ja właśnie jestem w Chorwacji i kilka dni temu zupełnie przypadkiem trafiłam na koncert grupy Silente na Starym Mieście. Niestety tylko na dwa ostatnie kawałki, ale zachwycili mnie od razu i jestem już chora na ich punkcie. Czy ktoś wie, gdzie można kupić ich płyty? Szukałam na szybko w Dubrowniku bo właśnie tu jestem, ale znalezienie jakiegoś sklepu muzycznego mam wrażenie graniczy z cudem, a niestety jutro już wyjeżdżam 🙁 ale może w Zagrzebiu się na moment zatrzymamy jeszcze…po prostu jestem nimi zachwycona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *