MURVICA – MAŁA MIEJSCOWOŚĆ NA BRAČU, KTÓRĄ BARDZO LUBIĘ

Murvica to mała wioska sąsiadująca z Bolem. Można do niej dojść pieszo w 40 minut, lub dojechać rowerem. Byłam tutaj już wielokrotnie podczas wcześniejszych pobytów  na wyspie. Murvica bardzo przypadła mi do gustu i chyba na dzień dzisiejszy jest takim moim małym rajem na Braču.

Lubię do niej wracać i chyba nigdy mi się nie znudzi, pomimo, że jest to typowa wieś w której ciężko znaleźć atrakcje. Myślę, że właśnie ta cisza, spokój i sielanka jakie w niej panują sprawiają, że czuję się tutaj niezwykle dobrze. 

Obecnie w miejscowości zamieszkuje około 30 osób. Ta liczba zmienia się w okresie letnim, gdy przyjeżdżają do niej „sezonowi mieszkańcy”. Jeszcze do niedawna w wiosce nie było bieżącej wody i większość osób przeprowadziła się do innych miejscowości na wyspie.
Anegdota mówi, że spragniony turysta prosząc o szklankę wody często zamiast niej otrzymywał szklankę wina lub piwa. Dla niektórych mogła to być kusząca perspektywa wakacji 😉

W miejscowości znajduje się piękna plaża ze spokojnym zejściem do morza, a tuż nad nią fajny beach bar z widokiem na Adriatyk. Wysoko nad wioską ukryta jest smocza jaskinia oraz pozostałości pustelni Dračeva. Dookoła miejscowości położone są piękne winnice, z owoców których uzyskiwane jest cenione wino Pošip.

Zdjęcia umieszczone we wpisie były zrobione w różnych latach i o różnych porach rok. Możecie zobaczyć na nich wiosnę, lato i wczesną jesień.

Murvica

Murvica

Murvica

Krajobraz Murvicy

Murvica

Pustelnia Dračeva

Murvica

Murvica

Murvica – beach bar

Murvica

Murvica

Murvica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *