Murvica – mała miejscowość na Braču, którą bardzo lubię

Murvica to mała wioska sąsiadująca z Bolem. Można do niej dojść pieszo w 40 minut, lub dojechać rowerem. Byłam tutaj już wielokrotnie podczas wcześniejszych pobytów  na wyspie. Murvica bardzo przypadła mi do gustu i chyba na dzień dzisiejszy jest takim moim małym rajem na Braču.

Lubię do niej wracać i chyba nigdy mi się nie znudzi, pomimo, że jest to typowa wieś w której ciężko znaleźć atrakcje. Myślę, że właśnie ta cisza, spokój i sielanka jakie w niej panują sprawiają, że czuję się tutaj niezwykle dobrze. 

Obecnie w miejscowości zamieszkuje około 30 osób. Ta liczba zmienia się w okresie letnim, gdy przyjeżdżają do niej „sezonowi mieszkańcy”. Jeszcze do niedawna w wiosce nie było bieżącej wody i większość osób przeprowadziła się do innych miejscowości na wyspie.
Anegdota mówi, że spragniony turysta prosząc o szklankę wody często zamiast niej otrzymywał szklankę wina lub piwa. Dla niektórych mogła to być kusząca perspektywa wakacji 😉

W miejscowości znajduje się piękna plaża ze spokojnym zejściem do morza, a tuż nad nią fajny beach bar z widokiem na Adriatyk. Wysoko nad wioską ukryta jest smocza jaskinia oraz pozostałości pustelni Dračeva. Dookoła miejscowości położone są piękne winnice, z owoców których uzyskiwane jest cenione wino Pošip.

Zdjęcia umieszczone we wpisie były zrobione w różnych latach i o różnych porach rok. Możecie zobaczyć na nich wiosnę, lato i wczesną jesień.

Murvica

Murvica

Murvica

Krajobraz Murvicy

Murvica

Pustelnia Dračeva

Murvica

Murvica

Murvica – beach bar

Murvica

Murvica

Murvica

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =