Plaża Murvica

PLAŻA MURVICA USTRONNYM MIEJSCEM Z DALA OD ZGIEŁKU

Plaża Murvica jest wymarzonym rajem dla osób ceniących sobie spokój i więcej prywatności. Pomimo, iż plaża znajduje się w odległości około 5km od sąsiedniej miejscowości Bol, to nie jest aż tak oblegana przez turytów. Wiele osób nie wie nawet o istnieniu plaży ponieważ nie widać jej z obrzeży Murvicy. Zasłaniające ją sosny, agawy i inna roślinność skrywają teren plaży przed oczami turystów. 

Zejście do plaży nie jest łatwe. Betonowy „chodnik” ciągnący się od ulicy w miejscowości do obrzeży plaży jest dość ciężki do pokonania, zwłaszcza dla małych dzieci. Jego nachylenie jest duże i schodząc trzeba ciągle iść na ugiętych nogach. Hmm chyba, że ktoś chciałby się sturlać, będzie szybciej i bez większego wysiłku.

Teren plaży pokryty jest delikatnymi kamykami a morze tutaj jest niesamowicie krystaliczne. Na plaży nie ma możliwości wypożyczenia leżaka i parasola ale moim zdaniem w tym miejscu są one zbyteczne. Jeśli ktoś chciałby schować się przed słońcem ma do dyspozycji cały teren pod sosami znajdujący się w górnej części plaży, bądź wspaniałą kamienną jaskinię, która jedną swoją część zanurzoną ma w morzu.
Dla dzieci i nie tylko dla nich frajdą okazuje się mała, drewniana huśtawka na której można pohuśtać się nad falami Adriatyku.Plaża Murvica

Ja też czasami lubię poczuć się jak dziecko

Plaża Murvica to również piękne i niezapomniane krajobrazy. Wystarczy wspiąć się kilka kroków nad nią a z góry zobaczymy cudowną panoramę i niezliczoną ilość agaw skąpanych w błękicie Adriatyku.

Plaża Murvica

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Plaża Murvica

Ja osobiście bardzo lubię Murvice, zarówno plażę jak i miejscowość. To moje idealne miejsce na odpoczynek do którego często uciekam. Polecam również  odwiedzić beach bar „Sedam Maslina” (siedem oliwek), w której rośnie dokładnie tyle drzew oliwnych. Bar / kawiarnia mieści się na otwartym placu, tuż nad plażą. Fajne miejsce z cudownym widokiem. 

Kawa Franck

Kawa w Beach Bar „Sedam Maslina”

Plaża Murvica

One Reply to “PLAŻA MURVICA USTRONNYM MIEJSCEM Z DALA OD ZGIEŁKU”

  1. Cudowna plaża, wygląda jak z widokówki. Zazdroszczę pobytu w tak pięknym miejscu. Może w następne wakacje uda mi się odwiedzić tą miejscowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *