Plaża Murvica

Plaża Murvica ustronnym miejscem z dala od zgiełku

Plaża Murvica jest wymarzonym rajem dla osób ceniących sobie spokój i więcej prywatności. Pomimo, iż plaża znajduje się w odległości około 5km od sąsiedniej miejscowości Bol, to nie jest aż tak oblegana przez turytów. Wiele osób nie wie nawet o istnieniu plaży ponieważ nie widać jej z obrzeży Murvicy. Zasłaniające ją sosny, agawy i inna roślinność skrywają teren plaży przed oczami turystów. 

Zejście do plaży nie jest łatwe. Betonowy „chodnik” ciągnący się od ulicy w miejscowości do obrzeży plaży jest dość ciężki do pokonania, zwłaszcza dla małych dzieci. Jego nachylenie jest duże i schodząc trzeba ciągle iść na ugiętych nogach. Hmm chyba, że ktoś chciałby się sturlać, będzie szybciej i bez większego wysiłku.

Teren plaży pokryty jest delikatnymi kamykami a morze tutaj jest niesamowicie krystaliczne. Na plaży nie ma możliwości wypożyczenia leżaka i parasola ale moim zdaniem w tym miejscu są one zbyteczne. Jeśli ktoś chciałby schować się przed słońcem ma do dyspozycji cały teren pod sosami znajdujący się w górnej części plaży, bądź wspaniałą kamienną jaskinię, która jedną swoją część zanurzoną ma w morzu.
Dla dzieci i nie tylko dla nich frajdą okazuje się mała, drewniana huśtawka na której można pohuśtać się nad falami Adriatyku.Plaża Murvica

Ja też czasami lubię poczuć się jak dziecko ;-

Plaża Murvica to również piękne i niezapomniane krajobrazy. Wystarczy wspiąć się kilka kroków nad nią a z góry zobaczymy cudowną panoramę i niezliczoną ilość agaw skąpanych w błękicie Adriatyku.

Plaża Murvica

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Plaża Murvica

Ja osobiście bardzo lubię Murvice, zarówno plażę jak i miejscowość. To moje idealne miejsce na odpoczynek do którego często uciekam. Polcam również  odwiedzić beach bar „Sedam Maslina” (siedem oliwek), w której rośnie dokładnie tyle drzew oliwnych. Bar / kawiarnia mieści się na otwartym placu, tuż nad plażą. Fajne miejsce z cudownym widokiem. 

Kawa Franck

Kawa w Beach Bar „Sedam Maslina”

Plaża Murvica

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

One Reply to “Plaża Murvica ustronnym miejscem z dala od zgiełku”

  1. Cudowna plaża, wygląda jak z widokówki. Zazdroszczę pobytu w tak pięknym miejscu. Może w następne wakacje uda mi się odwiedzić tą miejscowość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 3 =