Plaże w Bolu

PLAŻE W BOLU (CZ. 2)

Zapraszam do drugiego wpisu o plażach znajdujących się w miejscowości Bol. Dzisiaj będzie o plażach, które położone są w stronę miasteczka. Podobnie jak we wcześniejszym poście ruszamy z wysokości alejki Put Čempresa. W centralnej części Bola, również znajdziecie wiele fajnych plaż dostosowanych do codziennych kąpieli oraz letniego odpoczynku. Zobaczcie sami.

Plaża Voždovac

Plaża na której znajdują się dwa betonowe pomosty, gdzie drugi z nich przystosowany jest do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na plaży znajduje się także bezpłatny prysznic.
Część plaży pokryta jest drobnymi kamykami i piaskiem, a część ma betonowe podłoże. W jednej części plaży zawsze świeci słońce a w drugiej, bliżej alejki można skryć się pod cieniem sosny.
Z tego co zauważyłam, większość osób przebywających w tym miejscu to rodzice z dziećmi. Plaża ma bardzo spokojne zejście do morza a pomosty podczas kąpieli spełniają rolę ochronną przed dużymi falami. Tuż przy samej plaży znajduje się budka z lodami, kawą i zimnymi napojami ale nie ma możliwości wypożyczenia leżaków.
Plaża Voždovac jest idealnym miejscem na rodzinny odpoczynek.

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w BoluBol – plaża Voždovac

Plaża Bijela Kuća

Nazwa powiązana jest ze starym, opuszczonym hotelem znajdującym się nieopodal tego miejsca. Plaża jest dość rozległa. Swój początek bierze przy nadmorskiej restauracji Ribarska Kućica a kończy przed samym klasztorem Dominikanów.
Plaża wygląda bardzo ładnie a ze względu na to, że mieści się z dala od centrum miasta i wszystkich hoteli nie jest tak bardzo oblegana przez turystów. Zejście do morza jest delikatne a teren plaży pokryty drobnymi kamykami i żwirem. Adriatyk w tym miejscu jest spokojny, nie ma dużych fal i mocnych wiatrów.
Nad plażą z jednej strony znajdują się piękne agawy i sosny a z drugie wznosi się wysoki mur z kamienia. Każdy więc może wybrać dla siebie bardziej odpowiadające mu miejsce.

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Bol – plaża Bijela Kuća

Plaża Martinica

Martinica znajduje się za klasztorem po jego zachodniej stronie. Podobnie jak wcześniejsza plaża i tam ma bardzo spokojne i delikatne wejście do Adriatyku a jej cały teren pokryty jest drobnymi kamykami i żwirem.
Na plaży znajduje się niewielki park wodny oraz budka z lodami. Przed samym zejściem do plaży jest również niewielka  wypożyczalnia rowerów oraz restauracja Sveti Križ.

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w BoluBol – plaża Martinica

Wszystkie plaże w Bolu są czyste i codziennie rano przed przybyciem plażowiczów dokładnie sprzątane. Na wszystkich wymienionych przeze mnie plażach znajdują się kosze na śmieci więc możemy bez problemu pozbyć się opakować po napojach i jedzeniu które przynosimy ze sobą na czas opalania i morskich kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *