plaza_Zlatni_Rat

PLAŻE W BOLU (CZ. 1)

Jako, że lato w pełni a słońce ciepło ogrzewa nas swoimi promieniami jest to idealny moment, żeby przedstawić Wam malownicze plaże położone w miejscowości Bol. Kto miał przyjemność odwiedzić Bol, wie, że w mieście skrywa się bardzo dużo liczba plaż. Tak naprawdę plaże w Bolu rozciągają się przez całą miejscowść a największą zaletą ich jest to, że są w spokojnych i zielonych miejscach przy których brak jest gwarnych ulic, samochodów i miejskich zanieczyszczeń. 

Poznajcie plaże w Bolu cz. 1 

Plaża Mali Rat

Plaża ta od strony morza usypana jest z małych kamieni i żwiru a druga jej część w stronę alejki porośnięta małą trawą.
Zejście do morza nie należy do najwygodniejszych gdyż występuje tu dużo kamieni. Wybierając się na tę plażę najlepiej zabrać ze sobą obuwie do wody.  Na terenie plaży Mali Rat znajduje się fajny bar w którym serwowane są owocowe koktajle, drinki oraz ciepłe przekąski. Tutaj bardzo często przychodzę na smaczną kawę.
Na plaży dostępne są do wynajęcia leżaki i parasole oraz znajduje się niewielki park wodny.

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Plaże w Bolu

Bol – plaża Mali Rat

Plaże w Bolu

Bar na plaży Mali Rat

Plaża Borak

Plaża znajduje się po przeciwnej stronie hotelu o takiej samej nazwie. Teren plaży pokryty jest drobnym kamyczkami i piaskiem a zejście do morza jest spokojne i bardzo delikatne.
Na Borku znajduje się miejsce do gry w siatkówkę plażową oraz szkoła windsurfingowa. W jednej części plaży usytuowana jest restauracja gdzie wieczorami do kolacji przygrywają okoliczne zespoły. Podobnie jak i na wcześniejszej plaży istnieje możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli.

plaza_Bol

plaza_BorakPlaża Borak

Plaża Potočine

Plaża rozciąga się aż do Zlatniego Ratu i ma różny teren. Część plaży pokryta jest kamykami, część żwirem a jeszcze w innych miejscach znajduje się piasek.
Tak samo z zejściem do morza. W zależności w którym miejscu plaży się znajdujemy spotkać można ostre kamienie jak i spokojne, piaszczyste zejścia. Adriatyk w tym miejscu ma piękne dno. Skały, małe podwodne jamy, wysokie trawy robią wrażenie. Pływając tutaj można spotkać początkujących nurków oswajających się ze sprzętem i nurkowaniem.
Na plaży, pod cieniem sosny skryta jest przyjemna knajpka w której serwują ciepłe i zimne napoje. Potočine także dysponuje swoimi leżakami i parasolami chroniącymi od słońca.

Bol_plaza

plaza_w_BoluBol – plaża Potočine

Plaża Zlatni Rat

Znana i mająca wiele pozytywnych oraz negatywnych opinii plaża Zlatni Rat należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnej plaży w Dalmacji.
Plaża ma dwa ramiona wyciągnięte w morze. Jej prawe ramię osiąga długość 360 metrów, lewe natomiast 420. Odcinek bezpośrednio wychodzący w Adriatyk ma aż 158 metrów. Podczas zmian pogody, mocnych wiatrów i wysokich fal, kształt plaży ulega zmianie. Róg potrafi zmieniać swoje położenia, poszerzać się bądź zwężać, a jego koniec przekrzywia się w prawą  i lewą stronę.

Cała plaża pokryta jest drobnymi kamykami, które w żaden sposób nie przeszkadzają w opalaniu, wręcz przeciwnie są bardzo wyślizgane i miłe w dotyku. Na Zlatnim Racie powiewa błękitna flaga symbolizująca, że miejsce to spełnia wszelkie kryteria czystości morza i plaży.
Na każdym z ramieniu plaży panują inne warunki do kąpania. Z jednej strony Zlatniego Ratu wieją mocne wiatry i występują wysokie fale, natomiast po drugiej stronie morze jest spokojne a wiatru się nie odczuwa. Na plaży jest kilka mniejszych i większych barów i kawiarni, które znajdują się w zazielenionej części terenu.

Zlatni_Rat

plaza_Zlatni_RatPlaża Zlatni Rat

Plaże w BoluPlaża Zlatni Rat widziana z góry

Za Zlatnim Ratem znajdują się plaże dla nudystów oraz małe miejsca przy skałach i urwiskach gdzie również można się opalać i kąpać. Zejścia w tych miejscach są jednak strome i bardzo skaliste. Wszystkie wymienione plaże oddalone są od głównej alejki dzięki czemu odpoczynek i opalanie na nich jest bardzo przyjemny.
Kliknij tutaj żeby przejść do drugiej części wpisu o Bolskich plażach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *