Biała flaga

BIAŁA FLAGA NA PLAŻY ZLATNI RAT

W tym roku po raz pierwszy w swojej historii, pojawiła się biała flaga na plaży Zlatni Rat w Bolu. Przez kilka ostatnich lat na cyplu powiewała błękitna flaga informująca o idealnej czystości wody i plaży.
Tym razem dołączyła do niej także flaga w kolorze białym. Biała flaga jest symbolem, który gwarantuje nie tylko czystą wodę Adriatyku i plaży ale również idealną czystość dna morskiego.

Biała flaga na plaży Zlatni Rat zobowiązuje również do cyklicznego oczyszczania morza i obszaru przybrzeżnego, na którym się ona znajduje. Flaga ma motywować wszystkich do dbania o środowisko oraz podnosić świadomość ludzi na temat ochrony zasobów wodnych.
Białą flagę przyznaje Global Under Water Awareness Association (GUWAA), pozarządowe stowarzyszenie ekologiczne mające na celu oczyszczanie morza, jezior i rzek na całym świecie. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczane są na oczyszczanie wód nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. Ważne jest więc żeby jak najwięcej osób dołączyło do stowarzyszenia i wspierało inicjatywę białej flagi. W ten sposób każdy z nas może przyczynić się do ochrony zasobów wody aby zachować je dla następnych pokoleń.
GUWAA oprócz promowania ekologii, promuje też nurkowanie, które jest jednym z narzędzi wykorzystywanym do oczyszczania dna morskiego. Poprzez łączenie baz nurkowych z organizacjami ekologicznymi na całym świecie, skutecznie dba o idealną czystość dna morza.

Biała flaga na plaży Zlatni RatBiała flaga na plaży Zlatni Rat w Bolu

Biała flaga na plaży Zlatni RatBiała flaga na plaży Zlatnni Rat w Bolu

One Reply to “BIAŁA FLAGA NA PLAŻY ZLATNI RAT”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *