Biała flaga

Biała flaga na plaży Zlatni Rat

W tym roku po raz pierwszy w swojej historii, pojawiła się biała flaga na plaży Zlatni Rat w Bolu. Przez kilka ostatnich lat na cyplu powiewała błękitna flaga informująca o idealnej czystości wody i plaży.
Tym razem dołączyła do niej także flaga w kolorze białym. Biała flaga jest symbolem, który gwarantuje nie tylko czystą wodę Adriatyku i plaży ale również idealną czystość dna morskiego.

Biała flaga na plaży Zlatni Rat zobowiązuje również do cyklicznego oczyszczania morza i obszaru przybrzeżnego, na którym się ona znajduje. Flaga ma motywować wszystkich do dbania o środowisko oraz podnosić świadomość ludzi na temat ochrony zasobów wodnych.
Białą flagę przyznaje Global Under Water Awareness Association (GUWAA), pozarządowe stowarzyszenie ekologiczne mające na celu oczyszczanie morza, jezior i rzek na całym świecie. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczane są na oczyszczanie wód nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. Ważne jest więc żeby jak najwięcej osób dołączyło do stowarzyszenia i wspierało inicjatywę białej flagi. W ten sposób każdy z nas może przyczynić się do ochrony zasobów wody aby zachować je dla następnych pokoleń.
GUWAA oprócz promowania ekologii, promuje też nurkowanie, które jest jednym z narzędzi wykorzystywanym do oczyszczania dna morskiego. Poprzez łączenie baz nurkowych z organizacjami ekologicznymi na całym świecie, skutecznie dba o idealną czystość dna morza.

Biała flaga na plaży Zlatni RatBiała flaga na plaży Zlatni Rat w Bolu

Biała flaga na plaży Zlatni RatBiała flaga na plaży Zlatnni Rat w Bolu

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

One Reply to “Biała flaga na plaży Zlatni Rat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + 20 =