Dalmacja

Z CZYM KOJARZY CI SIĘ DALMACJA? CZYTELNICY KOMENTUJĄ

Kilka dni temu zadałam Wam pytanie na facebooku i instagramie: Z czym kojarzy się Wam Dalmacja? Odpowiedzi były bardzo fajne i różnorodne, więc postanowiłam je wszystkie zebrać i umieścić w dzisiejszym wpisie. Oczywiście, jeśli jeszcze ktoś z Was ma ochotę dodać coś od siebie to proszę bardzo. Wystarczy, że pod tym wpisem umieści swój komentarz, a ja go później dodam do wpisu.

Nie wiem, czy pamiętacie, ale kiedy powstał podobny post na blogu i cieszył się dużym zainteresowaniem. Tamten dotyczył Waszej miłości do Chorwacji. Możecie go przeczytać tutaj:
Z miłości do Chorwacji – czytelnicy komentują.

A jeśli chodzi o Dalmację? Ten region, to kraina z bogatą historią i dziedzictwem kulturowym. Tutaj, przybrzeżne miasta zachwycają średniowieczną architekturą, Adriatyk krystalicznie czysta wodą, a górzyste tereny układają się w harmonijne krajobrazy. W Dalmacji czas płynie wolnej, powietrze pachnie słońcem, a kuchnia smakuje owocami morza. Dalmacja to region, w którym rozbrzmiewają dźwięki skrzeczących mew i cykad, a szum fal pisze swoje historie…

A Tobie, z czym kojarzy się Dalmacja?

„Cykady, figi”
– Anna G.

„Z zapachem sosen dalmatyńskich”
– Anna B.

„Z cykadami, figami, bajecznie przezroczystą wodą, zapachem rozmarynu i liści laurowych, z beztroską i wolnością”
– Kasia C.

„Dalmatyńczyk, taki pies”
– Grzegorz B.

„Z cykadami”
– Agnieszka K.

„Zapach lawendy”
– Joanna. J

„Na svitu ti si raj”
– Anna G.

„Kocham”
– Monika N.

„Z cudownym morzem”
– Aneta S.

„Z urlopem i pięknymi widokami”
– Małgorzata G.

„Od wielu lat z rajem, Trogirem, Primostenem i Mariną, Karlovacko, pyszną kuchnią. Od zeszłego roku z cenami z kosmosu. W sąsiedniej Czarnogórze o połowę taniej i równie pięknie”
– Rafał G.

„Odpoczynek i czas dla siebie i rodziny”
– agnieszka_milek_aga_aloesmania

„To stan umysłu więc Peljeskie wina smakują tu jako jedyne z najlepszych w Cro majestatycznie. Ryby i owoce morza w Ston grzech nie zjeść. Dalmacja to cykady i piękne wschody i zachody słońca, to przede wszystkim zapach lawendy i smak kandyzowanej skórki pomarańczy. Na koniec dodam arbuzy, figi, liście laurowe. Wiozę tego ogrom do domu na cały rok. Wyjące szakale w nocy a czasem kradnące z tarasu rybę z grilla – Duba Peljeska. Tutaj każda pora roku ma inne oblicze. Latem pływając między wyspami i plażami można ją poczuć głęboko. My favorit is Crystal Waters i tu Chorwacja jest absolutnie numerem 1 w Europie. Jeśli ktoś zapyta Chorwacja, to krystaliczne wody”
– pattipatrii

„Makarska miód na moje serce”
– leilaleila5952

„Spokój, słońce, relaks”
– domczi95

„Z moim ukochanym urlopem w sierpniu na który czekam cały rok”
– pravihrvat

„Słońce, plaża, dobre jedzenie, piękny kamień, cudowna roślinność…”
– monika_bg

„Słońce, szum fal, błogi stan wakacji”
– wakrysia2

Dalmacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *