Ślub w Chorwacji

ŚLUB W CHORWACJI – ZESPÓŁ WEDDING IN CRO ZADBA O WSZYSTKO!

I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Słowa wypowiadane przez Młode Pary stające przed ołtarzem, żeby sfinalizować swoją miłość i stać się małżeństwem.
Kto z nas nie uczestniczył na ślubie rodziny, przyjaciół czy znajomych. Składał Młodym życzenia ciesząc się ich szczęściem. Gratulował i życzył wiele pomyślności na nowej drodze życia. Ja także, nie jeden raz, byłam świadkiem zawarcia związku małżeńskiego przez bliskie mi osoby. Często w takich chwilach wzruszałam się i w moim oku pojawiała się mała łezka.

Tak też i było na ślubie w Splicie, w którym miałam okazję uczestniczyć. I niby wszystko byłoby jasne, gdyby nie to, że ślub brała zupełnie mi obca para, którą poznałam niecałe 2 godziny wcześniej. Skąd więc ta łezka w moim oku? Oto jest pytanie!

Najlepiej jak zaczniemy od samego początku…
W skrzynce elektronicznej pojawia się wiadomość „od Ani”. Otwieram, czytam, przez chwilę się zamyślam. Na wiadomość odpowiadam dopiero następnego dnia. Później z Anią przed dłuższy czas kontynuuję korespondencję, po czym, po miesiącu osobiście zapoznajemy się w Spicie. Ania, to jedna z dziewczyn, które organizują wymarzone śluby w Chorwacji. Dzięki Ani, mogłam być świadkiem uroczystości ślubnej oraz sesji zdjęciowej Pary z Polski, która zdecydowała się zawrzeć związek małżeński w Chorwacji.

Z Anią umówiłam się przy makiecie miasta. Nie miałam żadnych trudności żeby Ją rozpoznać, gdyż krok od niej stała przygotowana do sesji zdjęciowej Młoda Para. Zapoznajemy się, podajemy sobie rękę i od razu czuję, że ta znajomość nie skończy się tylko na dzisiejszym dniu. Sympatyczna, pełna energii, uśmiechnięta od ucha do ucha. Tak na dzień dobry prezentuje się Ania. Po wymienieniu uścisków dłoni, razem z fotografami i najważniejszą w tym dniu Młodą Parą ruszamy w głąb alejek Pałacu Dioklecjana.

Sesja zdjęciowa


Ivan – kamerzysta, oraz Željko – fotograf
, od razu przeszli do konkretów. Przygotowali potrzebny im sprzęt do pracy, dali kilka wskazówek Młodej Parze i sesja zdjęciowa ruszyła pełną parą. Młoda Para na początku wydawała się być trochę spięta, ale dzięki wesołej atmosferze, Młodzi szybko się rozluźnili i chyba na moment zapomnieli o całym przedślubnym stresie.

Sesja zdjęciowa odbyła się w urokliwych, wąskich alejkach starej części miasta, na promenadzie, oraz w kilku fajnych zaułkach, które nawet ja, pomimo, że w Splicie byłam wiele, wiele razy, zobaczyłam po raz pierwszy.
Jak to zazwyczaj bywa, Młoda Para budziła duże zainteresowanie przechodniów i turystów. Wiele osób spoglądało na nich ukradkiem, życzyło szczęścia lub robiło im zdjęcia. Cała sesja w plenerze trwała około dwóch godzin, po czym wszyscy pojechaliśmy do parku Sustipan, w którym miała się odbyć ceremonia ślubna.

Ślub w Chorwacji

Przygotowania do sesji zdjęciowej 

Ślub w Chorwacji

Sesja zdjęciowa

Ślub w Chorwacji

Nad sesją zdjęciową czuwała nawet armia Dioklecjana! 

Ślub w Chorwacji

Praca na pełnych obrotach

Ślub w Chorwacji

Najważniejsze to uśmiechnięta i zadowolona Młoda Para

Ślub w Chorwacji – ceremonia 

Gdy tylko zobaczyłam ślicznie przygotowane miejsce dla Młodej Pary i jej rodziny, serce zabiło mi mocniej. Białe dekoracje z fioletowymi i różowymi dodatkami na tle Adriatyku wyglądały przepięknie. Dekoracjami zajmują się Mirela i Claudia, które pomysły Par Młodych przenoszą w plener i dbają o najmniejszy szczegół. To właśnie w tym miejscu, w parku nad klifami, z widokiem na morze i okoliczne wyspy, Młodzi mieli zawrzeć swój związek małżeński. Urokowi i tak magicznej już scenerii, dodawały agawy, oraz przepływające od czasu do czasu żaglówki i promy Jadrolinija.

Kiedy Młodzi byli już gotowi do ceremonii ślubnej i pojawili się w wyznaczonym miejscu, na twarzach wszystkich osób pojawił się uśmiech. Dziewczyny zadbały także o odpowiednią oprawę muzyczną oraz białe konfetti w kształcie motyli, jakie wystrzeliło nad głowami Młodej Pary i zebranych gości. Cała ceremonia odbyła się przy obecności urzędnika stanu cywilnego oraz tłumacza przysięgłego. Oczywiście nie obyło się też bez szampana i wielkiego toastu.

Ślub w Chorwacji

Ślub w Chorwacji - Wedding in Cro

Śluby w Chorwacji - Pinija Wedding zadba o wszystkoCeremonia ślubna 

Organizacja ślubu – zespół Wedding in Cro


Głównymi organizatorkami ślubu są trzy dziewczyny – Ania, Mirela i Claudia,
ale podczas ceremonii ślubnej zespół potrafi liczyć nawet do 10 osób. Niektóre osoby z zespołu, aktywne są w branży ślubnej już od 2009 roku, niektóre natomiast, tajniki organizacji ślubu poznają od 2013 roku. Sezon 2017 będzie dla nich nową odsłoną i zupełnie nowym projektem, bo „wszak i śluby są dobrym projektem na życie”. Już wkrótce zacznie działać ich nowa strona www.weddingincro.com która mimo angielskiej nazwy, nadal skierowana będzie w dużej mierze do polskich Par. W chwili obecnej prężnie działa ich fanpage oraz instagram

Ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla Pary Młodej, ale również i dla mnie. Od podszewki zobaczyłam jak wyglądają przygotowania do ślubu w plenerze, oraz razem z całą ekipą mogłam wziąć udział w sesji zdjęciowej Młodej Pary. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że poznane przez mnie organizatorki ślubów, to profesjonalistki w swojej dziedzinie. Kochają to co robią, a w swoją pracę wkładają całe serce.

Marzysz o ślubie w Chorwacji? Nic prostszego. Wystarczy, że napiszesz e-maila na: info@weddingincro.com.
Dziewczyny zadbają o to, żeby ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostał w pamięci Młodej Pary. Dodatkowo, powołując się na Polako.eu, na Pary czekać będzie mała niespodzianka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *