WOŚP w Splicie

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SPLICIE – RELACJA Z WYDARZENIA

W sobotę, 11 stycznia 2020 roku w Splicie odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie w Splicie zorganizowało Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonez działające w Chorwacji już od 2007 roku. Dzięki tej zacnej inicjatywie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała również do miasta Dioklecjana.

W tym roku celem Fundacji WOŚP było zebranie środków pieniężnych na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Bardzo się cieszę, że i ja chociaż w małym stopniu mogłam przyczynić się do realizacji tego szczytnego celu.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Splicie

 

Zbiórka w Splicie odbyła się przed lodziarnią Luka ice cream&cakes (dla tych, którzy nie wiedzą, właścicielem lodziarni jest Polak o imieniu Łukasz). Tak przy okazji, według mnie, są to najlepsze lody jakie można zjeść w Splicie! Kto nie jadł gorąco polecam.

Zbiórka trwała od godziny 12:00 do 14:00. Za wrzucenie datku do puszki oczywiście dostawało się serduszko WOŚP. Każda osoba biorąca udział w akcji charytatywnej, miała też możliwość wzięcia udziału w licytacji. Przedmiotami wystawionymi na licytację były: magnes na lodówkę, kalendarz ścienny, koszulki oraz plecak „worek”. Wszystkie wymienione rzeczy posiadały charakterystyczne logo WOŚP i hasło tegorocznego finału „Wiatr w żagle”, które bardzo dobrze wpasowało się w tutejszy, nadmorski klimat.

Od samego początku najbardziej przypadła mi do gustu czarna koszulka. Z góry założyłam, że nie odpuszczę licytacji dopóki nie stanie się ona moją własnością. Tak też i było. Koszulka trafiła w moje ręce, a na konto WOŚP został przekazany pieniężny datek.
Pamiętajcie, że warto pomagać. Nasze, nawet te najmniejsze dobre uczynki mogą komuś przynieść wielki uśmiech na twarzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Splicie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Splicie

WOŚP w Splicie

WOŚP w Splicie

WOŚP w Splicie

Licytacje przedmiotów WOŚP

WOŚP w SplicieOrganizatorki całego wydarzenia w Splicie

One Reply to “WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W SPLICIE – RELACJA Z WYDARZENIA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *