Plaża Stiniva

PLAŻA STINIVA NA VISIE – ZACHWYCAJĄCE MIEJSCE UKRYTE ZA SKAŁAMI

Plaża Stiniva na wyspie Vis zaliczana jest do jednej z najpiękniejszych plaż w Chorwacji. Nie bez powodu została też ogłoszoną najładniejszą plażą w Europie. Ta mała, ale jakże urokliwa i romantyczna plaża co roku zachwyca swoją scenerią i przyciąga do siebie ciekawskich turystów.

Plaża Stiniva ukryta jest pomiędzy malowniczymi skałami, które dodają całego charakteru temu miejscu. Wysokie skalne klify, strzegące od strony morza wejścia na plażę chronią to miejsce również przed dużymi falami i mocnymi wiatrami. Tak naprawdę to dopiero po przepłynięciu przez skalną bramę naszym oczom ukazuje się sielankowy widok.

 

Jak dotrzeć na plażę?

Żeby dostać się na plażę Stiniva najlepiej jest wybrać drogę morską. Bardzo często organizowane są tutaj wycieczki, więc nikt, kto przebywa w tym rejonie na wakacjach, nie powinien mieć problemu żeby się tutaj dostać. Ja również skorzystałam z takiej opcji więc polecam.
Przypływając statkiem, nie można podpłynąć nim pod samą plażę o czym należy pamiętać. Do wyboru są więc dwie opcje. Pierwsza z nich to wskoczenie do morza i przepłyniecie na plażę o własnych siłach, a druga to skorzystanie z małego pontonu, który jest do dyspozycji dla wszystkich turystów. Uwaga! Ponton nie posiada wioseł. Tutaj również należy użyć własnej siły, bo trzeba przemieszczać się pontonem poprzez ciągnięcie liny, którą przyczepiony jest on od jednej bojki do drugiej.
Co prawda istnieje na wyspie ścieżka dziko wydeptana przez turystów, jednak stromy szlak raczej nie zachęca do wędrówki. Droga jest niebezpieczna i ryzykowana.

Plaża Stiniva jest kamienista i tylko miejscami pojawia się na niej żwir. Warto o tym pamiętać, bo bez wypożyczonego leżaka odpoczynek na niej jest trochę niewygodny. 
Na plaży znajduje się niewielki obiekt gastronomiczny, który ma w swoim menu zimne napoje i małe przekąski. 

Na pewno polecam wszystkim zobaczyć plażę na własne oczy. Dla mnie wykąpanie się w tak urokliwym miejscu było niezwykłą przyjemnością.

Plaża Stiniva

Plaża Stiniva

Plaża Stiniva

Sceneria plaży

Plaża Stiniva

Plaża Stiniva

Tak wygląda plaża od strony morza

Plaża Stiniva

Plaża Stiniva

Wyspa Vis - plażaPlaża Stiniva na Visie


Buy coffee

One Reply to “PLAŻA STINIVA NA VISIE – ZACHWYCAJĄCE MIEJSCE UKRYTE ZA SKAŁAMI”

  1. Wspaniałe miejsce na urlop! A właśnie zastanawiamy się gdzie wyjechać z mężem <3 Mąż wiele razy wspominał o Chorwacji, że go oczarowała – nie tylko na urlop, ale do tego stopnia, że chętnie, by tam zamieszkał. On uwielbia ciepłe kraje, za to uwielbiam pogodę w granicach 25 stopni 🙂 Oby nie więcej 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *