Plaża Kaštelet

PLAŻA KAŠTELET W SPLICIE

Plaża Kaštelet położona jest u podnóża wzgórza Marjan i tak samo jak Bačvice należy do plaży bardzo lubianej przez mieszkańców. Atutem plaży, który cenią sobie mieszkańcy, jest fakt, że można zjechać do niej samochodem. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mieszkających w drugiej części miasta, którzy muszą pokonać kilka kilometrów do kąpieliska.

Do plaży można również dojechać autobusem, który rusza z przystanku znajdującego się na końcu promenady (z miejsca tak zwanego Prokurative) lub dojść pieszo z portu, co zajmuje około pół godziny spokojnego spaceru.

Kaštelet to plaża kamienista, ale z bardzo wąską linią plażową. Plaża ma za to bardzo miłe i spokojne zejście do morza. Na samym jej środku znajduje się wysypany z drobnych kamieni cypel, na którym chętnie opalają się turyści. 
Na plaży mieści się bar, w którym można kupić coś zimnego do ugaszenia pragnienia oraz drobne przekąski.
Na plaży nie ma możliwości wynajęcia leżaków ani parasoli przeciwsłonecznych. Trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza, że w tym miejscu ciężko o cień, w którym można byłoby się ukryć przed południowym słońcem.
Plaża Kaštelet sąsiaduje z plażą Ježinac, więc w każdej chwili można skorzystać również z kąpieli na drugiej plaży.

Plaża Kaštelet

Plaża Kaštelet

Plaża Kaštelet

Plaża Kaštelet

Tak plaża Kaštelet prezentuje się z góry. Jest tutaj naprawdę czyste morze i bardzo przyjazna atmosfera

Plaża Kaštelet

Plaża Kaštelet

Tutaj widok na część sąsiedniej plaży Ježinac. Plaże są dość podobne do siebie i szczerze, w ogóle nie czuje się pomiędzy nimi żadnej różnicy

 

Lokalizacja plaży na mapie

Buy coffee

One Reply to “PLAŻA KAŠTELET W SPLICIE”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *