Plaża Firule

PLAŻA FIRULE W SPLICIE. WYGLĄD, WARUNKI, LOKALIZACJA

Dla wielu z nas kwintesencją udanego urlopu jest przywiezienie ze sobą pięknej opalenizny i wspomnień z beztroskiego czasu spędzonego na plaży. Szum fal, widok na bezkres błękitu morza i gorące słońce. Tak mało i aż tak dużo, żeby poczuć wakacyjny klimat i wspominać go na długo. W Chorwacji pięknych plaż nie brakuje a każda z nich ma zupełnie inny klimat i urok. W tym wpisie chciałam pokazać Wam jak wygląda plaża Firule w Splicie.

Chociaż Split bardziej kojarzy się z miastem portowym i zabytkami niż plażami, to jednak nie można powiedzieć, że ich tutaj nie znajdziecie. Jest zupełnie odwrotnie. Split skrywa w sobie fajne kąpieliska i jest ich całkiem sporo!
O dwóch splitskich plażach już kiedyś pisałam. Możecie o nich przeczytać na blogu:
Plaża Bačvice > TUTAJ <
Plaża Kaštelet > TUTAJ <

Wszystkie plaże w Splicie są różnorodne i panują na nich do zupełnie inne warunki kąpielowe. W zależności od tego co lubimy i jakie mamy preferencje na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

A jak prezentuje się plaża Firule?

Teren plaży jest przede wszystkim piaszczysty ale znajdują się tutaj także drobne kamyki oraz betonowe płyty. Jak na plażę miejską jest ona całkiem przyjemna i co najważniejsze oddalona jest od ulicy i miejskiego gwaru. Jest też tutaj sporo zieleni dzięki której można się jeszcze bardziej zrelaksować i odpocząć.
Zejście do morza jest bardzo spokojne, delikatne i płytkie, co na pewno jest wielkim plusem jeśli odwiedzamy Firule z dziećmi. Poza tym z tego co zauważyłam dzieciaki mają tutaj dużo radości, że mogą na plaży robić babki z piasku i budować zamki.
Przez to, że jest to w większej części plaża piaszczysta woda może wydać się trochę mętna i brudna, ale to tylko pozory. Morze w tym miejscu jest czyste, tylko piaszczyste dno powoduje, że kolor Adriatyku jest zupełnie inny niż na plażach kamienistych.
Na plaży znajduje się kilka bezpłatnych prysznicy ale nie ma możliwości wypożyczenia leżaków i parasoli od słońca.

Plaża Firule

Plaża Firule

Plaża Firule

Widoki na plażę Firule z tarasu baru. Tutaj tuż przed zachodem słońca.

Plaża Firule

Plaża Firule

Plaża FiruleJak widać na plaży wszyscy znajdą dla siebie odpowiednie miejsce 🙂 

Tuż nad plażą jest bardzo sympatyczny bar / kawiarnia. Jest to fajne miejsce na spotkania ze znajomymi i od razu widać, że odwiedza je wiele lokalnych osób którzy spędzają tutaj swój wolny czas z przyjaciółmi.
Kawałek dalej od plaży mieści się Marina Zenta a przy niej znajduje się całkiem spory parking na którym można zostawić auto.

Plaża Firule

Plaża FiruleRestauracja znajdująca się tuż nad plażą. Bardzo fajne miejsce z którego jest jeszcze fajniejszy widok.

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *