Romantic Beach

ROMANTIC BEACH – PLAŻA ROMANTYCZNA NA WYSPIE BRAČ

Plaża Romantic Beach położona jest po południowej stronie wyspy Brač, pomiędzy miejscowością Murvica a Vela Farska. Od Bola oddalona jest około 10 kilometrów (20 minut jazdy autem). Prowadzi do niej szutrowa i trochę wymagająca droga, ale poradzi sobie z nią każde auto.

Pamiętać trzeba, że nie ma możliwości zjechania samochodem do samej plaży. Auto należy zostawić przy ulicy (znajdują się tam 2 małe zaułki) lub na poboczu. Nie ma tutaj żadnego parkingu. Utrudnieniem jest to, że nie ma również żadnego oznakowania do plaży. Trzeba wypatrywać wydeptanej ścieżki, która rozpoczyna się kilka metrów za tabliczką wskazującej kierunek do konoby „Terasa Cioccio”. Google na pewno Was dobrze pokieruje.

 

Plaża Romantic Beach (nie tylko) dla zakochanych

 

Plaża jest naprawdę przestronna i długa. Jest to plaża kamienista. Są na niej zarówno drobniejsze kamyki i żwir, jak i większe kamienie. Zejście do morza jest spokojne. Można się tutaj zachwycać nie tylko krystalicznie czystym morzem i ciszą, ale również wspaniałą urokliwością tej plaży. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię takie plaże, które ukryte są od oczu innych i tak naprawdę widać je tylko od strony morza.

Minusem, bądź też plusem (w zależności jak na to patrzeć) jest dość ciężkie zejście do plaży i problem z zaparkowaniem auta. Żeby tutaj dotrzeć, trzeba się trochę nagimnastykować. Chociaż wydeptana do plaży ścieżka nie jest pod dużym nachyleniem, to co chwilę pod nogami obsuwają się drobne kamyki i znacząco utrudnia chodzenie.
Nie polecam wybierać się na plażę z małymi dziećmi, chyba, że jesteście w tanie nieść je na rękach i być mega ostrożnym żeby się nie przewrócić.
Piszę, że jest to również plus ponieważ dzięki temu plaża nie jest tak bardzo oblegana i przyjeżdża na nią niewiele osób, a co za tym idzie jest tutaj wyjątkowo spokojnie i kameralnie. Większość osób trafia na plażę od strony morza, przypływając małymi łódkami lub kajakami.

Romantic Beach

Romantic Beach

Romantic Beach

Romantic Beach

Romantic Beach

Romantic Beach

Romantic Beach

Tak prezentuje się Romantic Beach. Fajna miejscówka dla osób szukających mniej zatłoczonych plaż. Polecam (ale nie zdradzajcie tego miejsca innym) 😉

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *