Internet w Chorwacji

INTERNET W CHORWACJI. KARTA SIM NA 10 DNI SURFOWANIA W SIECI

Gdy tylko zbliża się lato dostaję od Was mnóstwo pytań odnośnie wakacji w Chorwacji. Jednym z nich, które bardzo często się powtarza jest: „Co zrobić żeby mieć internet w Chorwacji”? To pytanie w ogóle mnie nie dziwi, bo dzisiaj trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do wirtualnego świata.

Postanowiłam odpowiedzieć Wam zbiorowo w tym wpisie, dzięki czemu każda osoba będzie mogła skorzystać z zawartych tutaj informacji.

Zacznę od tego, że większość z nas na pewno otrzymuje w swojej polskiej sieci telefonicznej niewielki pakiet internetowy, który dostępny jest w ramach roamingu. Ten pakiet polecam zachować sobie na szczególne sytuacje np. gdy jeszcze nie dotrzemy do docelowego miejsca w Chorwacji a będziemy potrzebować coś sprawdzić w internecie, gdy będziemy podróżować z lotniska, lub po prostu skorzystamy z niego w drodze do Chorwacji.
Natomiast, żeby bez ograniczeń korzystać z internetu w Chorwacji i nie martwić się później o rachunki polecam Wam już tutaj na miejscu kupić specjalną kartę SIM dającą możliwość korzystania przez tydzień, dziesięć dni lub dłużej z nieograniczonego dostępu do internetu.

 

Internet w Chorwacji

Kartę SIM z dostępem do internetu w Chorwacji możecie kupić w kiosku TISAK, na poczcie lub np. na stacjach benzynowych INA.
Karta NET 2 GO o której wspominam w tym wpisie daje możliwość surfowania po internecie przez 10 dni bez żadnych ograniczeń. Jest to karta sieci Telemach i kosztuje 9,95 euro.

Jak używać kartę?
Jest to dziecinnie proste. Wystarczy, że do swojego telefonu zamieścicie kupioną kartę, wyłączycie i włączycie swój telefon a to uaktywni waszą kartę z internetem. 

Pamiętajcie również o tym, że w większości barach, restauracjach, hotelach czy apartamentach znajdziecie darmowe Wi-Fi. Na pewno nie jest to dobre rozwiązanie dla tych którzy chcą mieć ciągły dostęp do internetu  i możliwość korzystania z niego w każdej chwili. Natomiast jeśli ktoś z Was nie ma potrzeby codziennego zaglądania do sieci i tylko sporadycznie sprawdza swoje e-maile czy facebooka to taka ilość internetu może okazać się dla niego w zupełności wystarczająca.

Internet w Chorwacji

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *