Chorwackie sery

CHORWACKIE SERY, KTÓRE POLECAM SPRÓBOWAĆ

Jakie są najlepsze chorwackie sery? Myślę, że jest ich naprawdę dużo i każdy z nas znalazłby wśród nich swój ulubiony.  W dzisiejszym wpisie chciałam Wam polecić cztery sery, które według mnie zasługują na uwagę. Oczywiście jest to moja subiektywna lista, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

Trzeba przyznać, że w Chorwacji wytwarza się znakomite sery. Serwowane są w domach praktycznie do każdego posiłku, w restauracjach jako przystawki lub poczęstunek oraz podawane na stół podczas różnych świąt i uroczystości.
Miękkie, twarde, aromatyczne i ostre, delikatne i łagodne. Wybór serów w Chorwacji jest duży. W każdym regionie kraju znajdziemy lokalny ser, który na pewno warto jest spróbować. Wiele chorwackich serów co roku otrzymuje międzynarodowe nagrody świadczące o ich niepowtarzalnym smaku, aromacie i jakości.

Co wpływa na jakość chorwackich serów?
Przede wszystkim ukształtowanie terenu, miejsca w których wypasane są zwierzęta oraz klimat. Pod uwagę trzeba wziąć również rośliny i zioła którymi się żywią oraz nasolenie powietrza i pastwisk.


Chorwackie sery, które polecam spróbować

Sery w Chorwacji

Sery w Chorwacji

Sery w Chorwacji

Zdjęcia użyte w grafikach: Paški ser źródło: poslovni.hr, ser Ovidur źródło: njuskalo.hr, Istarski ser źrdło: metro-cc.hr, Dalmato Delicato źródło: tommy.hrBuy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *