Plaża Divna

PLAŻA DIVNA NA PÓŁWYSPIE PELJEŠAC

Plaża Divna położona jest około 10 kilometrów od miasteczka Trpanj, w zatoce o tej samej nazwie. Jest to bardzo popularna plaża w tym regionie i od lat cieszy się ona pozytywnymi opiniami. Dla wielu osób Divna, jest najpiękniejszą plażą na całym półwyspie, a jej nazwa w przetłumaczeniu na język polski oznacza „wspaniała, cudowna”.

Czy plaża Divna jest rzeczywiście tak wspaniałą plażą jak wskazuje jej nazwa? Oceńcie to sami. Mojego serca nie skradła, ale też nie mogą powiedzieć o niej nic złego. 
Plaża skrywa się pomiędzy masywnymi zboczami górskimi, porośniętymi gęstym lasem. Morze w tym miejscu jest krystalicznie czyste, a teren plaży jest kamienisty i miejscami żwirkowy. Plaża ma bardzo łagodne zejście do morza, przez co cieszy się popularnością wśród rodzin z dziećmi. 
Tuż nad plażą znajduje się niewielki kemping, a przy nim bezpłatny parking na którym można zostawić auto. Niestety w południe może być ciężko ze znalezieniem wolnego miejsca, dlatego decydując się na tą miejscówkę warto przyjechać na plażę w godzinach porannych.
Na plaży mieści się niewielki, zacieniony bar w którym można ugasić pragnienie zimnymi napojami, lodami oraz posilić się przekąskami. Plaża Divna nie dysponuje leżakami oraz parasolami od słońca.

Plaża Divna

Plaża Divna

Plaża Divna

Plaża Divna

Tak prezentuje się plaża Divna podczas sezonu turystycznego. Wiele stron internetowych  podaje informacje, że plaża Divna jest plażą piaszczystą, ale ja piasku tutaj nie znalazłam. Plaża ma spore kamienie i tylko w niektórych miejscach przy zejściu do morza pojawiają się znikome ilości delikatnego żwiru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *