Zagreb TourFilm Festival

NAGRODA SPECJALNA DLA BOLSKIEGO FILMU BOL & CULTURE

Październik okazał się być wyjątkowym miesiącem dla mieszkańców Bola. Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Zagrzebiu „TourFilm” została przyznana specjalna nagroda dla bolskiego filmu promującego miasteczko Bol. Informacja ta od razu obiegła media, profile społecznościowe oraz chorwacką prasę. Nie mogłam więc pominąć tej dobrej wiadomości również na moim blogu, chociażby dlatego, że przecież od lat jestem dumną mieszkanką Bola.

Spośród 106 filmów z 31 krajów na całym świecie, film Bol & Culture zdobył nagrodę specjalną Special Award 2022 w kategorii turystyka i kultura. 

Ceremonia wręczenie nagród odbyła się 14 października w hotelu Regent Esplanade przed 120 gośćmi z całego świata. To był wyjątkowy zaszczyt i uznanie dla całej wyspy Brač, miasta Bol oraz Turystycznej Wspólnoty Bola.
Najlepsze filmy wybrało eksperckie jury złożone z krajowych oraz międzynarodowych przedstawicieli z dziedziny turystyki. 

Film pokazuje trzy atrakcyjne miejsca w Bolu: Klasztor Dominikanów, Smoczą Jaskinię oraz Galerię Dešković. W kilku zdaniach zawarte są najciekawsze informacje o każdej z atrakcji, tym samym pokazując piękno i wyjątkowość danego miejsca.

(fot. źródło: croatia-hotspots.com)

Bol & Culture – film, który otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Zagrzebiu

Oprócz specjalnej nagrody, film Bol & Culture otrzymał również szóstą nagrodę podczas Międzynarodowych Dni Turystyki i Turystycznych Filmów w Solinie, które odbyły się dnia 11.11.2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *