Bol

BOL – UROCZE MIASTECZKO NA WYSPIE BRAČ

Na dzień dobry, w pierwszym moim blogowym wpisie chciałam żebyście poznali miasteczko Bol. To właśnie w Bolu (w dosłownym przetłumaczeniu Bol oznacza „ból”) na wyspie Brač, będzie toczyć się moje „nowe życie”. Tutaj będę mieszkać i z tego miejsca na ziemi będę do Was pisać. Mam nadzieję, że Bol nie sprawi mi dużo bólu, tylko będzie dla mnie wspaniałą przygodą i początkiem czegoś nowego. Trzymajcie za mnie kciuki i za moje początki życia na emigracji.

 

 Bol, mój nowy dom…

Bol to jedna z najstarszych miejscowości leżących na wybrzeżu wyspy Brač. Miasteczko znajduje się w południowej części wyspy i zaliczane jest do jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości na wyspie. Słynie z pięknych plaż, spośród której najbardziej znaną jest Zlatni Rat. Plaża ta kształtem przypomina róg, który pod wpływem wiatru i fal potrafi zmieniać swój kształt.

BolZdjęcie zrobione podczas mojego pierwszego pobytu w Chorwacji. Bardzo je lubię i mam je oprawione w dużą ramkę

Bol leży u podnóży gór Bolska Kruna gdzie Vidova Gora (778 m n. p. m.) jest najwyższym szczytem wysp Chorwackich. Na szczyt można dojechać autem, albo dostać się tam na własnych nogach. Z tego co zdążyłam się zorientować, z Bola prowadzi całkiem fajna górska trasa, która dostosowana jest do pieszej wędrówki. Jak tylko przyjdzie wiosna będę chciała ją pokonać i samodzielnie wdrapać się na szczyt Vidova Gora.

Aktualizacja: Vidova Gora zdobyta! Zobacz > TUTAJ <

Latem miasteczko tętni życiem i bardzo chętnie odwiedzane jest przez turystów. Wiele osób przyjeżdża tutaj aby poznawać tajniki windsurfingu, gdyż właśnie w Bolu są idealne wiatry i warunki umożliwiające pływanie na desce

W miasteczku znajduje się również wiele ciekawych zabytków i obiektów, które będę Wam stopniowo przybliżać w kolejnych wpisach na blogu. Mam nadzieję, że będziecie tutaj ze mną każdego dnia.

Aktualizacja: Więcej o ciekawych miejscach w Bolu przeczytacie we wpisie > Co warto zwiedzić w Bolu” <

BolWidok na port w Bolu

BolKlasztor Ojców Dominikanów

BolPopularna plaża Zlatni RatBolBolBol – panorama miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *