Bol

Bol – urocze miasteczko na wyspie Brač

Na dzień dobry, w pierwszym moim blogowym wpisie chciałam żebyście poznali miasteczko Bol. To właśnie w Bolu (w dosłownym przetłumaczeniu Bol oznacza „ból”) na wyspie Brač, będzie toczyć się moje „nowe życie”. Tutaj będę mieszkać i z tego miejsca na ziemi będę do Was pisać. Mam nadzieję, że Bol nie sprawi mi dużo bólu, tylko będzie dla mnie wspaniałą przygodą i początkiem czegoś nowego. Trzymajcie za mnie kciuki i za moje początki życia na emigracji.

 

 Bol, mój nowy dom…

Bol to jedna z najstarszych miejscowości leżących na wybrzeżu wyspy Brač. Miasteczko znajduje się w południowej części wyspy i zaliczane jest do jednej z najpopularniejszych turystycznych miejscowości na wyspie. Słynie z pięknych plaż, spośród której najbardziej znaną jest Zlatni Rat. Plaża ta kształtem przypomina róg, który pod wpływem wiatru i fal potrafi zmieniać swój kształt.

BolZdjęcie zrobione podczas mojego pierwszego pobytu w Chorwacji

Bol leży u podnóży gór Bolska Kruna gdzie Vidova Gora (778 m n. p. m.) jest najwyższym szczytem wysp Chorwackich. Na szczyt można dojechać autem, albo dostać się tam na własnych nogach. Z tego co zdążyłam się zorientować, z Bola prowadzi całkiem fajna górska trasa, która dostosowana jest do pieszej wędrówki. Jak tylko przyjdzie wiosna będę chciała ją pokonać i samodzielnie wdrapać się na szczyt Vidova Gora.

Aktualizacja: Vidova Gora zdobyta! Zobacz > TUTAJ <

Latem miasteczko tętni życiem i bardzo chętnie odwiedzane jest przez turystów. Wiele osób przyjeżdża tutaj aby poznawać tajniki windsurfingu, gdyż właśnie w Bolu są idealne wiatry i warunki umożliwiające pływanie na desce

W miasteczku znajduje się również wiele ciekawych zabytków i obiektów, które będę Wam stopniowo przybliżać w kolejnych wpisach na blogu. Mam nadzieję, że będziecie tutaj ze mną każdego dnia.

Aktualizacja: Więcej o ciekawych miejscach w Bolu przeczytacie we wpisie > Co warto zwiedzić w Bolu” <

BolWidok na port w Bolu

BolKlasztor Ojców Dominikanów

BolPopularna plaża Zlatni RatBolBolBol – panorama miasta

Podziel się wpisem z przyjaciółmiShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − three =