krka

NARODOWY PARK KRKA

Niecałe 40 kilometrów od Šibenika znajduje się Narodowy Park Krka. Moim zdaniem jest on konieczny do zobaczenia gdyż odzwierciedla całe piękno i naturę Chorwacji.
Park jest dokładnie moim rocznikiem, bo został założony został w 1985 roku. Teren całego parku rozciąga się na 109 km². Corocznie odwiedza go ponad 600 tysięcy osób. Wejście na obszar parku jest płaty a jego cena wynosi zależna jest od miesiąca w jakim zwiedzamy park.

Cały park jest miejscem gdzie natura odgrywa najważniejszą rolę. Piękne i malownicze kaskady, wodospady, kolorowe rybki, które towarzyszą podczas całego zwiedzania, zieleń drzew i totalna cisza. Wspaniałe miejsce dla wszystkich ceniących przyrodę i naturalne piękno.
Na zwiedzanie parku proponuję poświęcić więcej niż 1 – 2 godziny. Ja spędziłam w tym miejscu około 4 godziny i przyznam, że to i tak było za mało żeby nacieszyć się całym urokiem tego miejsca. Dodatkowo tuż u podnóża głównych kaskach wyznaczone jest miejsce do kąpieli w którym można zatracić się na całego. Kąpiel w takim miejscu jest zupełnie inna niż w Adriatyku.

Po obejściu całego terenu wzmocnić swoje siły możemy w barach pod chmurką z daleka zapraszających swym zapachem na ciepłe posiłki i chłodne napoje. Resztę drogi pokonamy statkiem turystycznym, który zabierze nas do punktu wyjścia. W sumie z pełnym brzuchem ciężko jest się poruszać więc takie rozwiązanie, jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę.

Nacionalni Park Krka

Nacionalni Park Krka

Nacionalni Park KrkaWodospady Krka

Nacionalni Park KrkaZłote rybki?

Nacionalni Park KrkaTeren Parku Krka

Nagranie z Parku Krka

One Reply to “NARODOWY PARK KRKA”

  1. Byłem kilka lat temu w Chorwacji i właśnie najfajniejsze wspomnienia mam z Nacionalni Park Krka. Rzeczywiście wygląda to niesamowicie, piękne kaskady i wodospady 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *