Šarena jeziora

ŠARENA JEZIORA – KOLOROWE JEZIORA W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI KNIN

Kierując się ze Splitu do miasta Knin, praktycznie już na samym wjeździe do centrum, moim oczom ukazały się niewielkie jeziora, położone pośród zielonej łąki. Nie były one dla mnie żadną niespodzianką, ponieważ czytałam o nich wcześniej i wiedziałam, że są okoliczną atrakcją. Z tego co się dowiedziałam Šarena jeziora są miejscem lubianym przez miejscowych, którzy spędzają tutaj swój wolny czas, spotykają się ze znajomymi lub przychodzą połowić ryby.

Cóż, ja nie powiedziałabym, że jeziora wzbudziły we mnie jakąś wielką ekscytację. Powiem nawet, że przez chwilę byłam trochę zawiedziona tym co widzę. Jeziora chyba znacznie ciekawiej wyglądają na zdjęciach znalezionych na portalach społecznościowych, niż na żywo. Przypisywanie do nich słów, że jest to wyjątkowe miejsce i szczególne zachęcanie Was żebyście je koniecznie zobaczyli byłoby z mojej strony zwykłym kłamstwem. Nie mniej jednak, skoro miałam je po drodze, to szkoda mi było przejechać przy nich całkowicie obojętnie. W sumie jakby nie było, każde miejsce ma swoją historię i można się o nim dowiedzieć czegoś ciekawego.

 

Šarena jeziora – kolorowe jeziora

Nazwa jezior może nas wszystkich nieco zmylić, bo wcale nie oznacza, że jeziora są szare, tylko wręcz przeciwnie, kolorowe. Podobno barwy jezior zmieniają się przez cały rok, a najbardziej jest to widoczne podczas każdego wschodu i zachodu słońca. Nieustanne przeplatywanie się różnych kolorów na tafli wody sprawia, że jeziora za każdym razem wyglądają zupełnie inaczej.

Jeziora znajdują się nieopodal Kninu, w północno – wschodniej części tak zwanego Kosovo polja, czyli dokładnie w miejscu, gdzie rzeki Kosoviča i Krka tworzą trójkąt o nazwie Barum. Kolorowe jeziora składają się z trzech jezior i dwóch małych oczek nazywanych punktami wrzenia. Kolorowe jeziora mają około 30 metrów głębokości a w ich wodach żyje dużo ciekawych gatunków ryb.
Jeziora otoczone są zielonym terenem, na którym podczas ciepłych dni można urządzać sobie pikniki lub po prostu wylegiwać się na słońcu. 

Najciekawiej jeziora wyglądają uchwycone z lotu ptaka, lub z górnej ulicy (niestety nie ma tam miejsca, żeby się zatrzymać więc uważajcie jeśli przyjdzie Wam to do głowy).

Šarena jezera

Šarena jeziora

Šarena jeziora

Šarena jezera

Šarena jeziora

Šarena jeziora

Šarena jeziora

Šarena jezioraŠarena jeziora na zdjęciach 

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *