woda

MILNA – ULUBIONE MIEJSCE ŻEGLARZY

Małe miasteczko Milna położone jest w zachodniej części wyspy Brač niecałe 20 km od miejscowości Supetar. Milna rozciąga się wzdłuż pięknej zatoki.
Miasto to należy do jednego z ulubionych miejsc żeglarzy ponieważ bliskość do Splitskiej cieśniny umożliwia łatwy i szybki dostęp na wyspy Hvar i Vis. Duży port z około 200 stanowiskami na morzu ściąga rzesze miłośników morskich przygód.

W miejscowości znajdują się 4 kamieniste plaże gdzie każda z nich położona jest po południowej stronie dzięki czemu nie docierają do nich mocne wiatry z północy. Dla rodzin z dziećmi takie plaże są idealnym rozwiązaniem. Brak wysokich fal pozwala na bezpieczną kąpiel najmłodszych miłośników Chorwacji. Przejrzyste morze i ładne dno pozwalają nacieszyć oko wszystkim zwolennikom nurkowania.
Jednym z główniejszych zabytków miasta jest kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Świątynia charakteryzuje się bogatym wnętrzem rzeźb, obrazów oraz nagrobków. Nastawa ołtarzowa znajdująca się w kościele zaliczana jest do najpiękniejszych na całej wyspie Brač. Kościół z zewnątrz wygląda równie interesująco. Jego ciekawy kształt zawsze zwraca ku sobie uwagę przechodzących turystów.
Podczas wakacyjnych tygodni miejscowość organizuje różne przedstawienia i występy pod gołym niebem. Główniejsze i najbardziej znane wydarzenia w miejscowości to „rybacka noc” przypadająca na datę 25 czerwca, oraz święto „Matki Boskiej z gór Karmel” obchodzone 16 lipca.

zatokaWidok na zatokę

Milna

port w MIlnej

stare budynkiStare zabudowania miasta

MilnaMiejska straż pożarna

stare budynkiArchitektura

port w MIlnej

MilnaMiejski port

MilnaKościół parafialny

One Reply to “MILNA – ULUBIONE MIEJSCE ŻEGLARZY”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *