Wyspa Brač

MAJÓWKOWA WĘDRÓWKA PO WYSPIE BRAČ Z WIOSENNĄ PRZYRODĄ W TLE

W chwili, gdy o dalekich podróżach możemy zapomnieć, a spacer czy wyjście na rower stały się dla nas niezwykle atrakcyjnymi formami rekreacji, to chyba jak nigdy dotąd potrafimy docenić czas spędzony na łonie przyrody. Wędrówki po lesie i spacery po parku są w stanie poprawić nam humor na cały dzień i wywołać uśmiech na twarzy.

Pierwszego dnia maja, po naprawdę długim siedzeniu w domu (nie licząc wyjść do sklepu i na nadmorską alejkę) z przyjemnością wybrałam się na małą wędrówkę po wyspie Brač. Okolica przez ostatnie tygodnie zmieniła się nie do poznania. Na drzewach pojawiły się zielone liście, łąki zarosły kolorowymi kwiatami a w powietrzu dało się już wyczuć słodki zapach krzewu brnistra.

Mam to szczęście, że mieszkam w takim miejscu, gdzie znajduje się wiele fajnych dróżek i szlaków, którymi można chodzić godzinami. Co najważniejsze  położone są one w pięknym otoczeniu bujnej przyrody. Jeśli odwiedzicie Brač polecam Wam taką formę zwiedzenia. Na wyspie znajdziecie bardzo dużo górskich szlaków i ciekawych tras tematycznych. Można je pokonać pieszo lub też rowerem. 

 

Wędrówka po wyspie Brač

Droga, którą wybrałam do przejścia mieści się pomiędzy Bolem a Murvicą. Jest to jeden z dwóch odcinków trasy rowerowej Ružmarin (nr 767). Jeśli nie pamiętacie, połowę tej trasy pokonałam rok temu na rowerze a relacje możecie przeczytać > tutaj <
Trasa ciągnie się powyżej głównej ulicy przez sosnowe lasy i niewielkie gaje oliwne. Po drodze mija się piękne widoki na wybrzeże, plażę Zlatni Rat oraz sąsiednią wyspę Hvar.
W większości droga jest piaszczysta, a na niektórych odcinkach pojawia się kamieniste podłoże.
Na pewno nie polecam wybierać się na wędrówkę w klapkach lub obuwiu ze śliską podeszwą. Dobrze sprawdzą się tutaj wygodne trampki lub adidasy.

Na trasie, tak mniej więcej w połowie drogi mija się Park Megalityczny o którym już Wam kiedyś wspominałam w jednym z wpisów. Trochę szkoda, bo na samym początku to miejsce wyglądało dość ciekawie i mogło zostać jedną z tutejszych atrakcji, a niestety całkowicie zarosło trawą i widać, że zupełnie nikt się tym parkiem nie zajmuje.

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wędrówka po wyspie Brač

Wędrówka po wyspie BračWędrówka po wyspie Brač

Wędrówka po wyspie Brač

Trasa Ružmarin. Bardzo zielona, pachnąca przyrodą z pięknymi widokami

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Przesuń się, psujesz mi kadr 😉 

Zlatni Rat

Zlatni Rat

Zlatni Rat

Widoki na plażę Zlatni Rat

Wyspa Brač

Miłość w czasach zarazy

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Wyspa Brač

Piękna wiosenna przyroda

Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *