Wrzesień w Chorwacji

WRZESIEŃ W CHORWACJI – IDEALNY MIESIĄC NA URLOP

Większość osób wybierających się na urlop do Chorwacji, preferuje typowe miesiące wakacyjne jakimi są lipiec i sierpień a mało kto z urlopowiczów planuje wyjazd we wrześniu albo nawet i w październiku.
Dlaczego tak jest? Hmm… może niektórzy myślą, że wrzesień nie będzie już taki słoneczny jak sierpień a temperatura morza spadnie w dół?

Może ze względu na początek roku szkolnego i co za tym idzie trudnościami wyjazdu z dziećmi? Jeśli ktoś z Was nie skosztował jeszcze nigdy Chorwacji we wrześniu to gorąco polecam. Jak dla mnie wrzesień jest idealnym czasem na urlop w tym kraju chociażby ze względu na to, że nie ma dużej liczby turystów, alejki i deptaki są praktycznie puste a atmosfera jest o wiele spokojniejsza i bardziej leniwa.

 

Zaczynając od morza i plaż

Temperatura Adriatyku we wrześniu jest tak samo wysoka a nawet większa niż w lipcu i sierpniu. Możemy więc bez ograniczeń korzystać z morskich kąpieli i nie marudzić, że woda jest zimna. Na plażach w tym miesiącu jest mniej osób niż podczas wakacji. Swobodnie można rozłożyć się z ręcznikiem w każdym odpowiadającym dla nas miejscu bez przechodzenia komuś nad głową, omijania czy przepychania. Pomimo mniejszej liczby turystów, przy plażach cały czas znaleźć można atrakcje wodne – przejażdżki na bananach, kołach, wypożyczenie łódek, rowerów wodnych itd.

Wrzesień w Chorwacji

Wrzesień w Chorwacji

Wrzesień na plażach

Sklepy i restauracje

Spadek cen w sklepach i restauracjach. W restauracjach nie spotkamy się z brakiem miejsca i oczekiwaniem na stolik a w sklepie nie będziemy musieli stać w kolejkach bo zwyczajnie ich nie ma. Może jedyny minus to taki, że pod koniec września w niektórych mniejszych miejscowościach wybrane knajpki i restauracje są zamykane na okres jesienno – zimowy.

Spokojna atmosfera

To kolejny argument, który wpływa na idealne warunki wrześniowego urlopu. Brak przepychu na miejskich uliczkach oraz krzyczących i biegających dzieci po chodnikach sprawiają, że jest o wiele ciszej i spokojniej niż w lipcu i sierpniu. Spacery i zwiedzanie chorwackich miasteczek też jest bardziej przyjemniejsze gdy nie musimy co chwilę schodzić komuś z drogi, kogoś omijać i wyprzedzać.

Wrzesień w Chorwacji

Wrzesień w Chorwacji

Wrześniowe krajobrazy

Wrześniowa sielanka

Więcej miejsc parkingowych

Szukanie miejsca parkingowego też nie jest uciążliwym tematem. Duża swoboda miejsc dla auta i możliwość zaparkowania go w najdogodniejszym dla nas miejscu nie będzie już problemem. Prościej i szybciej znaleźć jest też miejsce parkingowe w większych miastach takich jak Dubrovnik, Zgrzeb czy Split.

Wrzesień w Chorwacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ciszę i o wiele spokojniejsze tępo niż „zwariowane” wakacyjne dni. Pomimo, iż nadal dni są ciepłe i słoneczne to jednak nie odczuwa się typowych upałów jakie spotkać można w środku sezonu wakacyjnego. Taka pogoda pozwala na łatwiejsze i przyjemniejsze zwiedzanie zakątków Chorwacji.

Wrześniowa przyroda

Wrześniowa przyroda

Tańsze noclegi

We wrześniu łatwiej też znaleźć zakwaterowanie niż w samym środku letniego sezonu. Wiele cen apartamentów i hoteli idzie w dół, a w ofertach noclegowych można wręcz przebierać. Największą i najbardziej sprawdzoną bazą noclegową na rynku jest booking com. Szukając noclegu możesz skorzystać w powyższej wyszukiwarki.Booking.com

Zlatni Rat

Wrzesień w Chorwacji

2 Replies to “WRZESIEŃ W CHORWACJI – IDEALNY MIESIĄC NA URLOP”

  1. Zdecydowanie polecam wrzesień jako miesiąc urlopowy w Chorwacji. Jeździmy we wrześniu od kilku lat i pogoda nigdy nas nie zawiodła. Niższe ceny kwater (12-15 EU./os./dobę) cisza i spokój to duży plus tego okresu.
    Polecamy Apartmani & Sobe „Glorija” Brela Podrače.
    http://www.facebook.com/GlorijaBrela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *