Kino letnie w Bolu

KINO LETNIE W BOLU. SEANSE POD GWIAZDAMI

Oglądać filmy pod gwiazdami? Sama przyjemność. Szczególnie gdy zamiast sztucznego powiewu z klimatyzacji czuć delikatny podmuch wiatru a w powietrzu unosi się zapach morza.
Kino letnie w Bolu „Mediteran” funkcjonuje tylko w sezonie letnim i jest atrakcją nie tylko dla miejscowych osób ale również dla przyjeżdżających urlopowiczów. Wyświetlane w nim filmy są różnego gatunku – począwszy od komedii a skończywszy na dramatach i horrorach. Filmy są  zarówno w języku chorwackim, anglojęzyczne a nawet zdarzają się i polskie.

Ostatnio miałam przyjemność oglądać polski film „Ida” do którego wyświetlane były napisy w języku chorwackim i angielskim. Fajny sposób na podszkolenie obcych języków 🙂 Jeśli natomiast wybierzemy się na film angielski to napisy będą w języku chorwackim.
W kinie oprócz nowości, które wyświetlane są dzień, lub kilka dni po premierze, organizowane są także seanse filmowe, podczas którym można obejrzeć starsze filmy z różnych lat.
Bilety na filmy w kinie letnim kosztują 25 – 30 kun (czyli o wiele taniej niż w tradycyjnym kinie w Polsce). Zazwyczaj w ciągu dnia odbywają się dwa seansy w godzinach wieczorowych 21.00 i 23.00. Przed kinem kilka dni wcześniej umieszczana jest informacja jaki film w danym dniu będzie wyświetlany.
Sala kinowa ma plastikowe krzesła, które nie mają żadnych numerków więc każdy może siąść gdzie tylko chce. W trakcie wyświetlania filmu można pić piwo oraz palić papierosy, a jedyny zakaz odnosi się do korzystania z telefonów komórkowych podczas seansu. Na sali jest możliwość kupienia popcornu i chorwackiego piwka.
Osoby, które jednak wolą sale zadaszone mogą udać się na seans do dolnej części w której mieści się jedna sala kinowa.
Więcej informacji o kinie, jego położeniu i repertuarze znajdziecie na facebooku.

Kino letnie w BoluSala kina pod gwiazdami

Kino letnie w BoluKino letnie w Bolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *