sport

AKTYWNY WYPOCZYNEK W CHORWACJI

Chorwacja jest prawdziwym rajem dla wszystkich osób kochających aktywny tryb życia. Oprócz leżenia na plaży i opalania się w promieniach gorącego słońca, wakacje w tym kraju można spędzić bardzo aktywnie i sportowo.
Począwszy od wszelkiego rodzaju gier zespołowych takich jak siatkówka plażowa, piłka ręczna czy też tenis po nurkowanie, windsurfing, kitesurfing oraz żeglowanie. Na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dostosowanego do swojej wytrwałości fizycznej.

Prawie w każdym turystycznym miasteczku na wybrzeżu znajduje się szkoła windsurfingu, która dysponuje swoim sprzętem a także odpowiednim strojem do uprawianie tej dyscypliny. Kurs nauki pływania można podjąć od poziomu zerowego bądź też wykupić lekcje doszkalające. Niektóre hotele oferują w ramach swojego zakwaterowania również kilka lekcji dla początkujących. Po obeznaniu się z deską i technikami pływania istnieje możliwość podjęcia dalszej nauki windsurfingu.

Jeżeli są wśród was osoby, który wolą mocniejszą adrenalinę i szczyptę szaleństwa, Chorwacja także temu sprosta. Wspinaczka górska, spadochroniarstwo i paralotniarstwo zapraszam wszystkich odważnych śmiałków. Najpopularniejszymi miejscami gdzie odbywają się skoki jest Biokovo oraz Bol – Vidova Gora. Piękne widoki Chorwacji możemy także podziwiać podczas lotu na specjalnym spadochronie, który ciągnięty jest na długiej linie przez motorówkę.
Miłośnicy rowerów mogą cieszyć się licznymi atrakcyjnymi trasami rozciągającymi się wzdłuż Adriatyku. Jeśli ktoś woli większy wysiłek może wybrać się rowerem w tereny górzyste i bardziej wymagające.
W Chorwacji możemy się również spotkać z bardziej rekreacyjnym sportem takim jak jazda konna czy golf ale cieszą się one mniejszym powodzeniem niż te wyżej przeze mnie wymienione.
Dzieci od tych najmłodszych do starszych również nie będą się nudzić. Place zabaw w okolicach plaży, wodne parki i zjeżdżalnie są dla nich wspaniałą rozrywką. Wakacyjne szkoły tańca dla najmłodszych umilą im każdą wolną chwilą i nauczą podstawowych kroków tanecznych.

Aktywny wypoczynek - Windsurfing

Aktywny wypoczynekWindsurfing i kitesurfing

Aktywny wypoczynekPark wodny dla dzieci i dorosłych

Aktywny wypoczynekPlac zabaw dla najmłodszych

Buy coffee

3 Replies to “AKTYWNY WYPOCZYNEK W CHORWACJI”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *