koty_Bol

BRAČKE ŠAPE – POMOC MIEJSKIM CZWORONOGOM

Chorwacja a w szczególności chorwackie wyspy słyną z dużej ilości „dzikich” kotów. Żyją one swoim życiem na łonie natury, bez właścicieli, każdego dnia i każdej nocy walczą o przetrwanie.
Jako wielka miłośniczka zwierząt dbam o kociaki jak tylko mogę. Dokarmiam je i troszczę się o nie. Niektóre tak się już do mnie przyzwyczaiły, że nie wychodzą z podwórka, dają się nosić na rękach, głaskać a jak tylko się odezwę to wszystkie reagują na mój głos.

Na wyspie Brač działa organizacja pod tytułem Bračke šape, która ma na celu pomoc chorym i potrzebującym czworonogom z wszystkich miejscowości na wyspie. Organizacja funkcjonuje jako wolontariat i zrzesza wszystkie chętne osoby, które mogą poświęcić swój czas i zaangażować się w pomoc zwierzakom.
Zaangażowanie wolontariuszy jest ogromne i widać, że ich pomoc płynie prosto z serca. Każdego dnia podczas zimy koty były dokarmiane a te które najbardziej potrzebowały pomocy zawożone do weterynarza i leczone. Niektóre kotki zostały wysterylizowane żeby móc chociaż poprzez taki sposób zmniejszyć ilość młodych kociaków na wyspie.

Środki pieniężne na leczenie i żywność dla zwierzaków są darowiznami od mieszkańców i wszystkich miłośników czworonogów. Zawsze każdy może dopomóc te małe istoty swoim groszem.
Wszelkie informacje i wiadomości co słychać w świecie zwierzaków a także organizacji Bračke šape można znaleźć na stronie internetowej oraz fecebooku.

Bračke šapeChorwackie koty

4 Replies to “BRAČKE ŠAPE – POMOC MIEJSKIM CZWORONOGOM”

 1. Witam.
  Czy jest jakiś nr telefonu do choć jednej osoby stamtąd, na wypadek gdybym bardzo potrzebowała pomocy będąc w Chorwacji blisko tej wyspy ?
  Pozdrawiam
  Kasia

 2. Dzień dobry,

  Kontaktujemy się ponieważ potrzebujemy pomocy. Uprzejmie prosimy o dane kontaktowe w celu konsultacji.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *