Vuglec Breg

VUGLEC BREG – IDEALNE MIEJSCE NA WEEKENDOWY RELAKS

W okolicach Zagrzebia, dokładnie w samym sercu Zagorja znajduje się wspaniałe miejsce o nazwie Vuglec Breg. To tutaj poczujecie niezapomniany klimat sielskości, złapiecie oddech pełną piersią, odpoczniecie na łonie natury i wyciszycie.

Vuglec Breg miałam przyjemność odwiedzić ubiegłej jesieni na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. To miejsce na dzień dobry skradło moje serce. Mogliście też już o nim co nieco przeczytać w tym wpisie:

Region Zagorje – 4 miejsca, które warto zobaczyć.

Dzisiaj chciałam chociaż myślami powrócić do Vuglec Bregu i przy okazji bardziej szczegółowo opowiedzieć Wam o tej wspaniałej zielonej okolicy stworzonej z wielkiej miłości do przyrody, wiejskiego klimatu i wina!
Jeśli szukacie mało rozreklamowanego i mniej oczywistego miejsca w Chorwacji w którym chcielibyście się na chwilę zaszyć i wyciszyć to z całego serca polecam Wam Vuglec Breg. Miejsce przepełnione jest dobrą, pozytywną energią, którą odczuwa się tutaj na każdym kroku. 

 


Vuglec Breg

Zacznę od tego, że Vuglec Breg to nazwa miejsca. Jest to restauracja, winiarnia i pensjonat – trzy w jednym. Skrywa się w miejscowości Škaričevo oddalonej 60 kilometrów od Zagrzebia. Tą przestrzeń bardzo chętnie odwiedzają mieszkańcy stolicy i okolic. Mając na wyciągniecie ręki tak fajną miejscówkę nie ma się im co dziwić. Sama przyjeżdżałabym do tego miejsca w każdej wolnej chwili. Można  bowiem tutaj wspaniale spędzić wolny czas z rodziną i przyjaciółmi, albo też samotnie – ładując baterie i odpoczywając.

Vuglec BregVuglec Breg ma dobrą energię. Przyroda, zielona przestrzeń, dobre wino, pyszne jedzenie, sielanka…


Za co pokochacie Vuglec Breg?

Po pierwsze: za zieloną przestrzeń
Vuglec Breg z każdej strony otoczony jest wspaniałymi winoroślami, lasami i zielonymi łąkami. Wszędzie gdzie się nie spojrzy rozpościera się piękny widok na soczyście zieloną okolicę. Tutejszy pagórkowaty teren sprzyja pieszym i rowerowym wycieczkom podczas których dotlenimy organizm czystym powietrzem.
Relaksując się na wygodnych leżakach, czytając książki z twarzą wystawioną do słońca, lub też wypoczywając i delektując się smakiem tutejszego wina szybko poczujecie się zrelaksowani i zrozumiecie czym jest ta słynna chorwacka „fjaka”.

Po drugie: za wiejskie domki wypoczynkowe
Na terenie Vuglec Bregu znajdują się piękne drewniane domy, które od razu przeniosły mnie myślami do dawnych, polskich wsi oraz domu mojej babci. Każdy z tych domków można wynająć na nocleg. Każdy z nim ma też swoją nazwę i inny klimat w środku. 

Vuglec Breg

Vuglec Breg

Vuglec Breg

Vuglec Breg

Wszystko tutaj ma swój klimat, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. 

Po trzecie: za restaurację z wyśmienitym jedzeniem
Pyszne jedzenie to wielki atut tego miejsca. Z restauracji która się tam znajduje każdy wyjdzie z pełnym brzuchem i uśmiechem na twarzy. Serwowane dania są najwyższej jakości. Pachną nieziemsko i jeszcze lepiej smakują. Szczególny nacisk kładzie się tutaj na kuchnię regionalną i tradycjonalne dania gotowane na podstawie danych przepisów.
Przyjemne wnętrze restauracji, piękny taras z którego podczas posiłku można podziwiać widoki, oraz te zapachy unoszące się w powietrzu! Uczta dla ciała i duszy. Warto dodać, że restauracja wielokrotnie otrzymała wyróżnienia Michelin.

Vuglec Breg

Vuglec Breg

Takim pysznościom nikt się nie oprze! Specjałem są tutaj dania mięsne oraz przepyszne desery.

Po czwarte: za lokalne wina
Na terenie Vuglec Bregu rośnie dorodne winorośle z któregpóźniej wytwarza się lokalne wino. Mała winiarnia jaka się tam znajduje zaprasza chętnych na degustację oraz wysłuchanie historii o miejscowych szczepach.
Tutejsza winnica powstała w 2003 roku i jest kontynuacją wieloletniej tradycji uprawy winorośli i produkcji wina w tym regionie. Wina, które będziecie mogli skosztować w Vuglec Bregu powstają z winogron z południowych stoków na których porasta około 16 000 winorośli. Możecie tutaj spróbować za równo wina musującego, czerwonego oraz białego.

Vuglec Breg

Vuglec Breg

Jesienny krajobraz – z tych winogron wytwarza się wino, które później leżakuje w drewnianych beczkach.

Po piąte: za klimat, ciszę i sielskość
Vuglec Breg to miejsce niezepsute komercją. Ma się wrażenie jakby czas tutaj stanął w miejscu. To spokojna i cicha okolica w której zapomina się o codziennym pędzie, wszelkich troskach i zmartwieniach. Bez względu na to, czy spędzicie tutaj jeden dzień, weekend czy też tydzień na pewno poczujcie wyjątkowy klimat tego miejsca.

Wyjeżdżając do Chorwacji pamiętajcie też o ubezpieczeniu turystycznym. Wykupienie polisy turystycznej daje Wam gwarancję spokojnych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *