Ekstremalne atrakcje w Chorwacji

EKSTREMALNE ATRAKCJE W CHORWACJI. WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE

Wakacje z adrenaliną? W Chorwacji nie będziesz narzekać na brak ekstremalnych przeżyć! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych atrakcji, które przyniosą Ci niezapomniane wrażenia. Dzięki ekstremalnym doznaniom będziesz mógł doświadczyć czegoś nowego i ekscytującego oraz poznać Chorwację z zupełnie innej perspektywy

Lubisz dreszczyk emocji? Chcesz przeżyć niezwykłą przygodę? A może marzysz o nowym niezapomnianym doznaniu? Wybierz jakąś atrakcję z poniższej listy i poddaj się wakacyjnemu szaleństwu.

 


Oto moje propozycje ekstremalnych atrakcji w Chorwacji:

 

 • Parasailing
  Jedna z ciekawszych form rozrywki w Chorwacji. Parasailing, czyli latanie nad wodą ze spadochronem, który ciągnięty jest przez motorówkę. Siedząc w umocowanym do uprzęży “siedzisku” możesz podziwiać Adriatyk i okolicę z lotu ptaka. Jest to świetna okazja do zobaczenia krajobrazów z innej perspektywy i wspaniała rozrywka z dawką adrenaliny.

Ekstremalne atrakcje w Chorwacji

 

 • Spływ pontonem lub kajakiem
  Spływ rzeką Cetiną lub Zrmanją to fajna atrakcja nie tylko dla dorosłych ale też i dla dzieci w wieku szkolnym. Razem w pakiecie z dawką niezapomnianych wrażeń otrzymujesz też wspaniałą rozrywkę i możliwość podziwiania uroczych kanionów. Pamiętaj, że możesz wybrać trasę łatwiejszą i spokojniejszą oraz bardziej ekstremalną. Wszystko zależy od twoich upodobań oraz oczekiwań.

 

 • Kitesurfing
  Jest to sport wodny polegający na poruszaniu się po morzu na desce z pomocą latawca. Zaraz po windsurfingu należy do najpopularniejszych sportów wodnych w Chorwacji. Atrakcja dla osób kochających morze, prędkość i szaleństwo.

 

 • Zjazdy tyrolką
  Atrakcja dostępna w wielu miejscach w Chorwacji. Ta najbardziej znana i polecana tyrolka znajduje się w Omišu. Można nią zjechać nad kanionem i rzeką Cetiną. Trasa ma długość ponad 2 kilometrów i składa się z kilku lin. Najdłuższy odcinek ma 700 metrów, a największa prędkość przejazdowa to 65 kilometrów na godzinę. Najwyższy przejazd tyrolką jest 150 metrów nad ziemią. To się nazywa atrakcja!

 

 • Skywalk Biokovo
  W malowniczym Parku Przyrody Biokovo na wysokości 1228 m n. p. m. znajduje się szklany taras widokowy. Przejście po nim jest niemałym wyzwaniem szczególnie dla osób mających lęk wysokości. Taras ma kształt podkowy i wystaje 12 metrów znad krawędzi klifu. Chodząc po jego szklanej podłodze ma się wrażenie jakby chodziło się w powietrzu. Jest to ekstremalne przeżycie, które warto doświadczyć będąc w Chorwacji. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Ekstremalne atrakcje w Chorwacji

 

 • Skoki bungee z mostu Maslenica
  Do jednego z najbardziej ekstremalnych przeżyć można zaliczyć najwyższe w Chorwacji skoki na bungee z mostu Maslenica. Czerwony, charakterystyczny most z którego odbywają się skoki ma 55 metrów wysokości i znajduje się nad przejściem między zalewem Novigradsko More i kanałem Velebitu. Atrakcja w postaci skoku bungee skierowana jest do naprawdę odważnych śmiałków. Decydując się na ten krok możesz dodatkowo poprosić o zdjęcia lub nagranie ze swojego skoku.

 

 • Skoki ze spadochronem
  Kolejną opcją przynoszącą ekstremalne przeżycia jest skok ze spadochronem. Tutaj do dyspozycji jest wiele miejsc w Chorwacji, w których można odbyć swoją podniebną przygodę. W zależności w jakim regionie zdecydujemy się na skok, takie widoki będziemy mogli podziwiać z góry.

 

 • Lot paralotnią
  Jednym z polecanych miejsc na paralotnictwo w Chorwacji jest Dolina Vinodolska nieopodal miejscowości Crikvenica. Widoki podczas lotu na morze i Zatokę Kvarnerską mogą na długo pozostać w pamięci. Paralotnia to atrakcja zapierająca dech w piersiach. Razem z licencjonowanym pilotem będziesz mógł spędzić niezapomniane chwile w powietrzu. Super atrakcja dla poszukiwaczy nowych przygód.

 

 • Sky Bike Dubrovnik
  Jedna z najnowszych atrakcji w Chorwacji. Sky Bike Dubrovnik na szczycie Srđ to jazda rowerem na rozciągniętej w powietrzu linie. To ekstremalne przeżycie skierowane jest dla osób o mocnych nerwach. Jazda rowerem trwa 25 minut, a podczas niej masz możliwość zobaczyć Dubrovnik i jego starożytne mury z zupełnie innej perspektywy.


Nie zapomnij o swoim zdrowiu i bezpieczeństwu podczas aktywności

Każdy z nas lubi zupełnie inne wakacyjne atrakcje. Jedni preferują wyłącznie odpoczynek w postaci wylegiwania się na plaży, drudzy wybiorą całodzienne zwiedzanie miast i poznawanie okolicznych zabytków, a trzeci szukać będą właśnie tych ekstremalnych i niezapomnianych wrażeń.
Bez względu w której grupie osób się znajdujesz nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie. Ubezpieczenie turystyczne na polisaturystyczna.pl daje ci możliwość szybkiego wyboru i zakupu ubezpieczenia podróżniczego przygotowanego pod twoje indywidualne potrzeby.
Dzięki ubezpieczeniu na czas podróży nie będziesz musiał martwić się o swoje bezpieczeństwo – zarówno w czasie podróży jak i w trakcie pobytu na wyjeździe.

Wpis powstał przy współpracy z polisaturystyczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *