Nie odwołuj podróży, zmień termin

NIE ODWOŁUJ PODRÓŻY, ZMIEŃ TERMIN. WSPÓLNIE OCALNY TURYSTYKĘ

Gdyby ktoś, jeszcze miesiąc temu powiedział mi, że za kilka dni nie będę mogła swobodnie wyjść na spacer, a wypicie aromatycznej kawy w ulubionej kawiarni stanie się nierealnym marzeniem, to pomyślałabym, że naprawdę zwariował. Niestety koronawirus zmusił niejedną osobę do wprowadzenia wielkich zmian w swoim codziennym życiu i odłożenia wielu spraw na inny termin.

Za oknem zrobiło się już wiosennie i śmiem przypuszczać, że nasuwają się Wam na myśl róże wyjazdy, o których teraz możemy właściwie tylko porozmyślać. Pomimo, że za oknem natura leniwie budzi się do życia i zapraszam na swoje łono, to obecna sytuacja nie sprzyja podróżom, a my jesteśmy zmuszeni pozostać w swoich domach.

Mi także koronawirus pokrzyżował plany fajnego wyjazdu studyjnego, w którym miałam wziąć udział pod koniec kwietnia. Nie będę ukrywać, że bardzo cieszyłam się na tą kilkudniową podróż, podczas której miałam poznać jeden z regionów w Chorwacji. Cóż zrobić, pewnych rzeczy człowiek nie jest w stanie przewidzieć.
Ale nie będę przecież płakać, czy też narzekać, bo najprawdopodobniej całe wydarzenie zostanie po prostu przesunięte w czasie. Wam również gorąco polecam przełożyć wszelkie wyjazdy na inny termin, niż z nich całkowicie rezygnować. Skoro jesteśmy już zmuszeni dokonać zmian w swoich podróżniczych planach, to zamiast definitywnie skreślać wyjazdy czerwoną kreską zastanówmy się nad ich przełożeniem.

 


„Nie odwołuj podróży. Zmień Termin. Wspólnie ocalmy turystykę”.
#NieOdwolujZmienTermin


 

Fakty są takie, że koronawirus uderza niemalże we wszystkie sektory gospodarki na całym świecie. Mocno ucierpi również branża turystyczna. Odwoływane są wszelkie wycieczki, wyjazdy i podróże. Hotele świecą pustkami, a część z nich została nawet zamknięta.
Sytuacja jest dość trudna i chociaż to dopiero początek „zawirowań” już są liczone straty, jakie poniesie sektor turystyki. Stąd też, media oraz różne portale społecznościowe nagłośniają akcję: Nie odwołuj, przełóż termin!

 

Nie odwołuj podróży, tylko zmień jej termin

Jako autorka bloga podróżniczego jak najbardziej popieram akcję i również podpisuję się pod tym hasłem. Zdaję sobie z tego sprawę, że część osób czytających ten wpis miała w swoich planach wyjazd do Chorwacji i teraz z bólem serca i wielkim żalem odwołuje swoje dokonane rezerwacje. 
Ciężko jest komukolwiek przewidzieć co będzie za miesiąc lub dwa, ale starajmy się spojrzeć na wszystko z nadzieją i zamiast z góry podejmować radykalne decyzje o odwoływaniu swoich wyjazdów, jeśli tylko to możliwe, spróbujmy przełożyć podróże na późniejszą datę.
Wesprzyjmy branżę turystyczną, nie tylko tą w Polsce czy Chorwacji, ale na całym świecie: Nie odwołuj podróży, przełóż ją na późniejszy termin.

A póki co, pozostańcie bezpieczni w swoich domach. Niech przez ten czas przyroda, natura i cała Ziemia trochę od nas odpoczną. Zatrzymajmy się i doceńmy to wszystko, czego wcześniej nie potrafiliśmy wokół siebie zauważyć.Nie odwołuj podróży

Statek wycieczkowy w Chorwacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *