Jadrolinija

JADROLINIJA – ROZKŁAD POŁĄCZEŃ MORSKICH 2016

Podstawowym i jakże ważnym środkiem transportu w Chorwacji, pomiędzy wyspami a lądem są promy. Bez nich wielu mieszkańców wysp pozostałoby całkowicie odciętych od stałego lądu.
Znana na całą Chorwację, firma Jadrolinija, działająca już od 1947 roku zajmuje się transportem morskim pasażerów oraz przewozem różnego rodzaju ładunków. Jadrolinija obsługuje 34 połączeń lokalnych oraz 3 połączenia międzynarodowe.

Podczas sezonu letniego promy kursują częściej niż w okresie zimowym, ale również ceny biletów są droższe. Zawsze, gdy planujemy podróż w dwie strony pamiętajmy również o zakupie takiego biletu. Jeśli od razu nabywamy bilet i w powrotną stronę to (w niektórych przypadkach) jego cena będzie nieco mniejsza niż przy zakupie pojedynczego biletu.
Warto pamiętać, żeby przed planowaną podróżą promem udać się do kasy biletowej pół godziny wcześniej, a w środku sezonu wakacyjnego dobrze mieć w zapasie godzinę wolnego.
W zależności od jego rozmiaru, na promie mieści się 30 – 40 aut. Należy wziąć to pod uwagę jeśli myślimy o przeprawie promowej razem ze swoim środkiem transportu. Zdarzyć się może bowiem tak, że utkwimy w samochodowej kolejce na prom, po czym przed samym wjazdem okaże się, że nie ma dla nas już miejsca i musimy czekać na kolejny rejs.

Gdy już znajdziemy się na promie mamy do dyspozycji dwa poziomy. Na pierwszym znajduje się duży salon z małym barem pośrodku, w którym możemy zamówić zimne i ciepłe napoje, alkohol oraz niewielkie przekąski. Poziom drugi – tak zwany taras widokowy, znajduje się w górnej części promu, pod gołym niebem lub małym daszkiem z którego rozciąga się fajny krajobraz na morze i widoczne wyspy.

Aktualizowany na bierząco rozkład lokalnych połączeń promów Jadrolinija znajdziecie tutaj.

Oprócz promów, Jadrolinija w swojej ofercie posiada również katamarany, które kursują o wiele rzadziej niż promy, ale nieco znacznie szybciej. Na katamaran nie ma jednak możliwości załadunku auta, jest to transport skierowany wyłącznie dla ludzi. Jadrolinija dysponuje ośmioma katamarami o nazwach – Olea, Silba, Adriana, Dubravka, Judita, Karolina, Novalja oraz Dora. Więcej informacji o katamranach znajdziecie tutaj.

JadrolinijaProm Jadrolinija

One Reply to “JADROLINIJA – ROZKŁAD POŁĄCZEŃ MORSKICH 2016”

  1. Cześć. A co z pieskiem? Czy mogę go zabrać na pokład? Czy może zostać w samochodzie? Czy jest opłata za psa? Dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *