Most Maslenica

MOST MASLENICA I NAJWYŻSZE W CHORWACJI SKOKI NA BUNGEE

Charakterystyczny czerwony most Maslenica (Maslenički most) wznosi się przy zatoce Novigradsko More na trasie „Jadranska Magistrala”. Most swoją nazwę zawdzięcza położonej obok miejscowości Maslenica. Czerwony most Maslenica (stary) jest jednym z dwóch mostów o takiej samej nazwie. Drugi most (nowy) położony jest na trasie A1 i pewnie nie jeden raz mieliście okazję nim przejeżdżać.

 

Most Maslenica (stary) – Maslenički most

Most wznosi się nad morskim przejściem między zalewem Novigradsko More i kanałem Velebitu. Most ma 55 metrów wysokości i 315 metrów długości. Konstrukcja mostu powstała w roku 1960 a rok później została dopuszczona do użytku. Podczas wojny w 1991 roku most pozostał zburzony i dopiero w roku 2005 ponownie odbudowany. 

Na początku każdej strony mostu znajdują się małe parkingi oraz punkty widokowe. Jeśli kierujecie się do miejscowości Maslenica i zatrzymacie na parkingu przed wjazdem na most zerknijcie na drugą stronę ulicy. W dole zobaczycie kamienne zejście prowadzące aż do podstawy konstrukcji mostu. Żeby dostać się z parkingu do schodów w dół, trzeba przebiec przez jezdnię na drugą stronę. Niestety w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych więc uważajcie na jadące samochody!Chrwacja - stary most

Most Maslenica

Most Maslenica

Most Maslenica

Most Maslenica w całej okazałości. Już od samego patrzenia w dół zaczyna się kręcić w głowie

Na filmie możecie zobaczyć Stary i Nowy most Maslenica

Skoki na bungee

Most znany jest także po najwyższych w Chorwacji skokach na bungee. Osoby szukające adrenaliny i niezapomnianych wrażeń mogą odważyć się skoczyć z mostu na bungee. Podczas lata przejeżdżając mostem można bardzo często natrafić na śmiałków skaczących w dół na linie. Skoki odbywają się z wysokości 56 metrów, ze specjalnego podnośnika ustawionego na środkowej części mostu.
Koszt takiej „przyjemności” wynosi 500kn oraz 150kn gdy chcemy pamiątkowe nagranie ze skoku. Więcej informacji odnośnie skoków na bungee z mostu Maslenica znajdziecie tutaj

Skok na bungee z mostu Maslenica. Skusicie się?


Buy coffee

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *