Marzec 2019

MARZEC 2019: PODSUMOWANIE MIESIĄCA NA ZDJĘCIACH

Chyba już wszyscy bez zająknięcia możemy powiedzieć, że nadeszła prawdziwa wiosna! Chociaż jak to w przysłowiu, że w marcu jak w garncu i pogoda z dnia na dzień potrafi się zmieniać, to jednak słonecznych i ciepłych dni jest znacznie więcej niż tych pochmurnych i deszczowych.

Ja nawet z wielką przyjemnością zaczęłam robić gruntowe porządki w domu. W szafie ciepłe swetry ustąpiły miejsca cienkim i przewiewnym bluzkom, w kuchni zagościły zdrowe i lekkie dania a w salonie zamiast zapachu palonego drewna z kominka czuć zapach kwiatów uzbieranych na wyspie.
Nie wiem jak Wam, ale mi wiosna zawsze przynosi dużo energii. Najchętniej całe dnie spędzałabym na dworze i przy okazji doładowywała swój organizm  wspaniałą witaminą D.
W marcowy weekend odwiedziłam wioskę Murvica, którą darzę wielką sympatią. Lubię tutaj wracać w każdej wolnej chwili, nie zależnie od pory roku i pogody. Szczerze, myślałam, że znam to miejsce jak własną kieszeń ale nic bardziej mylnego! Kiedy wspięłam się kamienną ścieżką, którą o dziwo zobaczyłam po raz pierwszy, doszłam do wielkiego betonowego placu i starej studni. Okazało się, że dawniej zbierana była tutaj deszczówka, którą (przed doprowadzeniem wody pitnej do wioski) mieszkańcy wykorzystywali do swoich potrzeb. Ot taka mała ciekawostka 😉
Dobrze, już nie przedłużając zapraszam Was do zdjęć, a marcowi mówię do widzenia za rok!

 

Podsumowanie miesiąca – marzec 2019

Marzec 2019

Marzec 2019

Marzec 2019

Przyroda na wyspie Brač budzi się do życia

Marzec 2019

Marzec 2019

Siła natury

Marzec 2019

Marzec 2019

Marzec 2019

Marzec 2019

Murvica na wyspie Brač – kocham to miejsce!

Marzec 2019

Marzec 2019

Także Murvica i dawny zbiornik wody deszczowej 

Marzec 2019Rybki z grilla, czyli dalmatyński obiad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *