Plitwice jesienią

JEZIORA PLITWICKIE JESIENIĄ – WIDOKI JAK Z BAJKI

Jesień to wspaniały czas, żeby odwiedzić Chorwację. O tej porze roku można swobodnie i bez pośpiechu zwiedzić wiele popularnych miejsc, do których w środku sezonu ciężko jest się dostać ze względu na długie kolejki i liczne wizyty turystów. Kiedy krajobraz zaczyna mienić się kolorami, a przyroda zmieniać swoje oblicze, polecam odwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich. Będziecie zachwyceni widokami, bo jesienią to miejsce zapiera dech w piersiach.

Jak do tej pory, Plitwice odwiedziłam wczesnym latem i tak naprawdę już od dłuższego czasu chciałam zobaczyć to wyjątkowe miejsce jesienią. Za każdym razem, kiedy oglądałam jesienne Plitwice na zdjęciach w social mediach, obiecywałam sobie, że w przyszłym roku (na pewno!) także i na moim profilu pojawią się fotografie jezior o tej porze roku.
Jeśli i Wy od dłuższego czasu zastanawiacie się nad przyjazdem tutaj jesienią, to nie odkładajcie tej wizyty w nieskończoność. Jesienna odsłona Plitwic jest nadzwyczaj urokliwa.

 

 

Jeziora Plitwickie Jesienią

Jezior Plitwickich chyba nie muszę nikomu szczególnie przedstawiać. Przypuszczam, że każdy, kto był w Chorwacji lub planuje do niej przyjazd, słyszał o tym malowniczym Parku. Poza tym, już kilka lat temu opublikowałam wpis z podstawowymi informacjami o Plitwicach, więc zainteresowane osoby odsyłam → tutaj

Jeśli chodzi o zwiedzanie Parku jesienią to polecam udać się tam jeszcze przed południem. Odpowiedni kąt padania promieni słonecznych ładnie oświetli nam jeziora i pobliskie góry. Miejcie też na uwadze, że o tej porze roku dość szybko robi się ciemno, a spokojne zwiedzanie Parku zajmuje od 4 do 6 godzin.
Pamiętajcie, również, że teren parku podzielony jest na dwie części: Dolne Jeziora (wejście nr 1) i Górne Jeziora (wejście nr 2). Jeśli zależy nam na pięknych zdjęciach głównego wodospadu (Veliki Slap), proponuję udać się na górny punkt widokowy (nieopodal wejścia nr 1) pomiędzy 9:00 a 10:00. O tej porze słońce będzie wspaniale oświetlać główną część Parku, wodospad i drewniane kładki. 

Mam nadzieję, że poniższymi zdjęciami zachęcę Was do odwiedzenia Parku jesienią. Mnie osobiście, krajobraz o tej porze roku bardzo zachwycił.

Jeziora Plitwickie jesienią

Plitwickie Jeziora jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

Jeziora Plitwickie jesienią

W takim miejscu mogłabym zostać na cały weekend. Krajobraz o tej porze roku był wspaniały!

Plitwice jesienią zobaczyłam dzięki współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *