Rok 2022

CO DOBREGO PRZYNIÓSŁ DLA MNIE ROK 2022? BLOGOWE PODSUMOWANIE

Na kalendarzu jest już końcówka stycznia. U mnie przyszła chwila na małe podsumowanie 2022 roku. Lubię spojrzeć wstecz żeby zobaczyć i docenić co dobrego przyniósł mi miniony rok. Zawsze staram się skupić swoje myśli na tych najpiękniejszych chwilach, a z tych gorszych i trudniejszych wyciągnąć lekcję na przyszłość.

Rok 2022 był dla mnie naprawdę wspaniały – mam tutaj na myśli przede wszystkim kwestie blogowe, rozwojowe i podróżnicze, bo te prywatne (mam nadzieję, że się nie pogniewacie) zostawię tylko dla siebie.

Patrząc na miniony rok miałam wielką przyjemność przygotować kilka artykułów dla National Geographic Polska, a to wszystko dzięki specjalnemu projektowi Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.
Pierwszy artykuł dotyczył Dalmacji Środkowej. Mój tekst noszący tytuł „Kraina tysiąca wysp, czyli wakacje w Chorwackiej Środkowej Dalmacji” ukazał się na stronie internetowej magazynu.
Kolejny artykuł, który wyszedł spod mojej ręki również ukazał się na stronie internetowej magazynu i dotyczył on przygotowania się do wakacji i podróży w Chorwacji. Ten tekst ukazała się pod tytułem „Planujesz wakacje w Chorwacji? Sprawdź co zobaczyć i jak się przygotować do podróży”.
To jednak nie był koniec mojej przygody z National Geographic Polska. Mój trzeci artykuł o Dalmacji Środkowej ukazał się w wydaniu papierowym magazynu. Ależ była radość, gdy wzięłam do ręki gazetę i mogłam zobaczyć w niej swoje imię i nazwisko.
W roku 2022 dzięki specjalnemu projektowi Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce otrzymałam również nagrodę Bloger Przyjaciel Chorwacji przyznawaną przez National Geographic Traveler. Mój blog został wyróżniony wśród innych polskich blogów podróżniczych. Była to 16 edycja konkursu Travelery.

Trochę strachu ale i za razem wielu pozytywnych emocji przyniosła mi rozmowa na żywo w internetowym radiu RMF24. Tematem rozmowy był Mundialu i atmosfera piłkarska w Chorwacji. Było to dla mnie wyjście ze sfery komfortu, gdyż wcześniej unikałam rozmów emitowanych na żywo. Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie w tą stronę i znacznie lepiej odnajdywałam się w pisaniu niż takich rozmowach. Jak to mówią „Stach ma wielkie oczy” i tak też było w tym przypadku. Rozmowa przebiegła naturalnie i wyszła bardzo fajnie! 

W roku 2022 na specjalne zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej wzięłam udział w pięciodniowym wyjeździe studyjnym. Oprócz mnie w wyjeździe uczestniczyły jeszcze dwie blogerki z Polski oraz ówczesna dyrektorka przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie – Agnieszka Puszczewicz.
To był wspaniały wyjazd, podczas którego poznałam wiele ciekawych miejsc w Chorwacji, których do tej pory nie miałam jeszcze przyjemności zobaczyć.

Zwieńczeniem mojej pracy była dla mnie nagroda Zlatna Penkala (Golden Pen), którą otrzymałam za swój wkład w promowaniu Chorwacji. Nagroda przyznawana jest dziennikarzom, autorom tekstów podróżniczych i blogerom z całego świata przez Ministra Turystyki i Sportu w Chorwacji oraz Chorwacką Wspólnotę Turystyczną. Pojawianie się na scenie obok innych inspirujących osób, którzy kochają Chorwację było dla mnie ogromnym wyróżnieniem i powodem do dumy.

Rok 2022 był dla mnie fajny i będę go wspominać z uśmiechem na twarzy. Pełna optymizmu i ciekawości czekam co przyniosą mi dni Nowego 2023 Roku!

Rok 2022

Witam w Nowym Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *