30 cytatów podróżniczych

30 CYTATÓW PODRÓŻNICZYCH, KTÓRE MNIE NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄ

Kiedyś już Wam o tym wspominałam, że należę do tych osób, które bardzo lubią coś notować. Zawsze mam przy sobie notes i gdy tylko wpadnie mi do głowy „złota myśl” to ją zapisuję aby móc do niej jeszcze powrócić.
Najbardziej lubię zapisywać cytaty, aforyzmy i różne afirmacje, które mnie motywują, dodają wiary w swoje możliwości oraz są pełne pozytywnego nastawienia.

Od kiedy zaczęłam pisać bloga, coraz częściej do moich cytatów dołączały te, z motywem podróży, odkrywania i poznawania świata. Do dnia dzisiejszego uzbierało się ich naprawdę dużo!
Chcąc podzielić się z Wami cząstką z nich, wybrałam dla Was 30 cytatów podróżniczych (oraz urywek wierszy lub tekstów piosenek), które najbardziej lubię. Są one dla mnie motywacją na każdy dzień. Lubię do nich wracać żeby się zainspirować lub zwyczajnie odprężyć i rozmarzyć.
Mam nadzieję, że Wam, tak samo jak i mi, ich czytanie sprawi przyjemność i chociaż przez chwilę poczujecie się tak, jakbyście byli w podróży… może do Chorwacji? 😀 


30 cytatów podróżniczych – inspiracja na każdy dzień


1. Martyna Wojciechowska

„Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki.”

2. Mark Twain

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

3. Paulo Coelho

„Jeśli myślisz, że przygody bywają niebezpieczne, spróbuj rutyny. Ona jest śmiercionośna.”

4. Paul Theroux

„Turyści nie wiedzą gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą gdzie będą.”

5. Krzysztof Kamil Baczyński

„Znów wędrujemy ciepłym krajem, malachitową łąką morza. Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach. Na fioletowoszarych łąkach niebo rozpina płynność arkad. Pejzaż w powieki miękko wsiąka, zakrzepła sól na nagich wargach.” 

6. Ryszard Rynkowski (z utworu „Szczęśliwej drogi już czas”)

„Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz, jesteś jak młody ptak. 
Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, idziesz sam, wiecznie sam.”

7. Henry Miller

„Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat.“

8. Michael Altshuler 

„Zła wiadomość jest taka, że czas leci. Dobra wiadomość jest taka, że Ty jesteś pilotem.”

9. Beata Pawlikowska

„Zdejmij pancerz i zdaj się na to, co ma być. Wtedy poczujesz, że ktoś lub coś o ciebie dba. Na każdym kroku. Kiedy przestaniesz gorączkowo szukać drogowskazów i dokładnych map, poczujesz, że świat sam cię prowadzi. W najlepszym dla ciebie kierunku.”

10. Lao Tzu

„Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.”

30 cytatów podróżniczych

11. Tim Cahill

„Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach.”

12. Marek Kalmus

„Droga to coś więcej, niż odcinek do przebycia w taki czy inny sposób. To również stan ducha, umysłu, emocje z tym związane. Dopiero to nadaje drodze sens i życie zarazem. W przeciwnym wypadku byłaby ona tylko martwym dystansem pomiędzy abstrakcyjnymi punktami.”

13. Święty Augustyn

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę.”

14. Ewa Lipska

„Dotąd doszliśmy. Tu się rozwiały koniec z początkiem. Przekłady Homera na brzegu siedząc przeglądamy teraz. Nikt nie przypływa po nas, puste oceany.”

15. Leopold Staff

„Kochaj cierń co dolega i kamień co nuży. Jakże ci słodki będzie kiedyś kres podróży.”

16. Ksiądz Józef Tischner

„Świat mi się zbyt podoba, abym usiłował go zmieniać. Jestem jak lekarz, który zamiast leczyć, pracę doktorską z choroby pisze.”

17. Anthony de Mello

„Łatwiej jest podróżować, niż się zatrzymać, ponieważ póki zdążasz do celu, możesz tkwić w marzeniach. Dopiero kiedy się zatrzymasz, spotykasz się z rzeczywistością.”

18. Ania Wyszkoni (z utworu „Biegnij przed siebie)

„Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas. Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.”

19. Susan Sontag

„Nie byłam wszędzie, ale wszędzie na pewno jest na mojej liście.”

20. Jan Paweł II

„Wypoczywa się prawdziwie i do dna przez kontakt z przyrodą, której nie można podpatrzeć na żywo i w całej pełni poprzez werandy wczasowych domów czy nawet hoteli i schronisk turystycznych.” 

30 cytatów podróżniczych

21. Mahomet

„Nie mów mi, jak bardzo jesteś wykształcony. Powiedz mi, jak dużo podróżowałeś.”

22. Cesare Pavese

”Podróżowanie jest brutalne. Zmusza cię do ufania obcym i porzucenia wszystkiego, co znane i komfortowe. Jesteś cały czas wybity z równowagi. Nic nie należy do ciebie poza najważniejszym – powietrzem, snem, marzeniami, morzem i niebem.”

23. Wojciech Cejrowski

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń.”

24. Ibn Battuta

Podróżowanie – pozostawia cię bez słów, a potem zmienia w gawędziarza.

25. Rashid ad-Daif

„Kto skoczy do morza, znajdzie perłę, kto będzie siedział na brzegu, przyniesie tylko garść piasku.”

26. Ralph Waldo Emerson

„Podróżując przez świat i poszukując piękna musimy sami nieść je ze sobą, inaczej nigdzie go nie odnajdziemy.

27. Nicholas Sparks

„Podróżowanie ma raczej więcej wspólnego z doświadczaniem pewnych rzeczy niż z oglądaniem ich.”

28. Ray Bradbury

„Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen.”

29. Ryszard Kapuściński

„Tak naprawdę nie wiemy, co ciągnie człowieka w świat. Ciekawość? Głód przeżyć? Potrzeba nieustannego dziwienia się? Człowiek, który przestaje się dziwić jest wydrążony, ma wypalone serce. W człowieku, który uważa, że wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze – uroda życia.”

30. Andrzej Piaseczny (z utworu „Ze snów naiwnych”)

„Moment, w którym wstajesz w nowy dzień. Wszystkie te myśli, słowa które chcesz, wypowiedzieć temu dniu, obietnicę składasz mu. Spod powieki budzisz świat, wiosną najlepszego dnia.”

Buy coffee

One Reply to “30 CYTATÓW PODRÓŻNICZYCH, KTÓRE MNIE NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄ”

  1. Piękne cytaty. To mój, ulubiony, bo prawdziwy i mocno trafiający w to, co czuje ten, kto żyje podróżami: „Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca”.

    ∼ Ryszard Kapuściński – „Podróże z Heroldem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *