Słodka przyjemność odpoczynku

SŁODKA PRZYJEMNOŚĆ ODPOCZYNKU

Chorwacja. Krajobrazy niczym z pocztówek, zapierają dech w piersiach i napawają oczy radością. Przyjeżdżamy do Chorwacji żeby odpocząć, naładować baterie, żeby oderwać się chociaż na chwilę od codziennych obowiązków. Wybieramy różne formy odpoczynku. Zwiedzamy, podróżujemy po Chorwacji, leżymy na plaży, oddajemy się przyjemności wodnym szaleństwom, spacerujemy, jeździmy na rowerze, żeglujemy, pływamy statkami wycieczkowymi… dużo by wyliczać. Chcemy z urlopu wyciągnąć jak najwięcej, spędzić go najbardziej intensywnie, atrakcyjnie, żeby było co wspominać, opowiadać.

Często podczas wakacji poznajemy też nowe, nieodkryte nam dotąd smaki. Po raz pierwszy próbujemy czegoś nieznanego. Sprawdzamy lokalne kuchnie i specjały regionu. Smakujemy w owocach morza. Zapoznajemy się ze smakiem krewetek, muli, kalmarów, a nawet ślimaków. Sięgamy po mięso z jagnięciny, wcinamy čevapčići, delektujemy winem, popijamy rakiję i prošek. Nabieramy apetytu na jedzenie i życie. Częściej przebywamy na powietrzu, dostrzegamy otaczające nas piękno, wyjątkową przyrodę. Oddychamy pełną piersią, rozkoszując się każdą chwilą.

Spędzamy czas w cocktail barach, popijając kawę, drinki, słuchając letnich, chilloutowych składanek wydobywających się z głośników restauracji. Nocami wpatrujemy się w niebo pełne gwiazd, chodzimy na plażę podziwiać zachody słońca. Urządzamy sobie romantyczne spacery tylko we dwoje przy blasku księżyca.
Kochamy lato, cieszymy się nim, napawamy, chłoniemy, łapiemy promienie słońca, jesteśmy o wiele pogodniejsi, weselsi i bardziej optymistyczni. Spędzamy ten czas w gronie przyjaciół, bliskich osób, w wesołej kompanii, rozmawiamy, słuchamy, bądź zupełnie przeciwnie, w samotności, ciszy, odpoczywając od wszystkich i wszystkiego. Rozkładamy w cieniu drzewa koce, siadamy na nich, leżymy, czytamy książki, podając sobie z rąk do rąk butelkę schłodzonego, orzeźwiającego wina, które przegryzamy oliwkami. Radujemy się z prostych, przyziemnych rzeczy, z bycia blisko natury, ludzi, samego siebie…

Czy My potrafimy jeszcze tak odpoczywać? Cieszyć się chwilą, która trwa? Porzucić wszystko, odetchnąć, zwolnić tempo, chociaż na tych kilka dni urlopu?

Słodka przyjemność odpoczynku

Słodka przyjemność odpoczynkuSłodka przyjemność odpoczynku

One Reply to “SŁODKA PRZYJEMNOŚĆ ODPOCZYNKU”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *